25. bieg Powstania Warszawskiego. Ruszyły zapisy!

Już tylko niespełna miesiąc dzieli nas od 25. Biegu Powstania Warszawskiego, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 25 lipca. Wciąż trwają zapisy na to wydarzenie, w którym będzie mogło wziąć udział 10 000 biegaczy. Limit osób startujących w II Biegu Zdobycia PAST-y został już osiągnięty.

Fot. materiały organizatora

Fot. materiały organizatora

Podobnie jak miało to miejsce przy poprzednich biegach z cyklu „Zabiegaj o pamięć” do rejestracji wykorzystywany jest system elektroniczny działający na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Wystarczy założyć profil na stronie Centrum, a planując start w kolejnych biegach należy tylko wpisać swój login i hasło.

Bieg Powstania Warszawskiego
W 25. Biegu Powstania Warszawskiego dla uczestników przygotowano 10.000 pakietów startowych. Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.

Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy przed startem muszą dokonać wyboru dystansu. Zawodnicy już w trakcie zapisów deklarują dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), którego nie będzie można zmienić w trakcie biegu. Oba dystanse są atestowane przez PZLA.

Więcej informacji o 25. Biegu Powstania Warszawskiego tutaj .

II Bieg Zdobycia PAST-y
Podobnie jak w roku ubiegłym Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie Bieg Zdobycia PAST-y. Będzie to II edycja tego wydarzenia. Zadaniem zawodników, którzy wystartują 25 lipca, o godz. 9.00, będzie wbiegnięcie na 9 piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej 39.

W tym roku w tym wydarzeniu udział będzie mogło wziąć 710 sportowców. Zainteresowanie tym biegiem było tak duże, że w ciągu niespełna dwóch dni limit ten został osiągnięty.

Jak można się zapisać?
Aby znaleźć się na liście startowej Biegu Powstania Warszawskiego wystarczy zarejestrować się na stroniewww.aktywnawarszawa.waw.pl.  Można również pojawić się osobiście w biurze zawodów w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej i tam dokonać wszelkich formalności.

Dwa sposoby na zapisy:

  • poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl (widoczny w górnej części strony baner „Rejestracja” lub „Logowanie”). Rejestracja poprzez stronę trwa nieprzerwanie od 27 czerwca, aż do wyczerpania limitu miejsc.
  • osobiście w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej, w godzinach pracy Biura Zawodów, tylko wtedy kiedy limit uczestników nie został wyczerpany.

Pakiety na Bieg Powstania Warszawskiego można odbierać od 9 lipca.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu można znaleźć na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.