29. Finał WOŚP zakończony! Zebrano ogromną kwotę!

Zakończył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak przekazał prezes fundacji, kolejne rekordy zostały pobite. Do tej pory zebrano aż 127 495 626 złotych! A pieniądze wciąż są liczone.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Wczoraj pomimo pandemii koronawirusa odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo miał on mieć miejsce w drugim tygodniu stycznia, ale ze względu na obostrzenia, został przesunięty. Wydarzenie zarówno w tym roku, jak i w każdym poprzednim pokazało, że Polacy chętnie pomagają potrzebującym. Celem tegorocznej zbiórki był zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Jak ogłosił kilka minut po północy prezes fundacji Jurek Owsiak, do tej pory zebrano aż 127 495 626 złotych. To o ponad 12 milionów więcej niż w roku ubiegłym! A to jeszcze nie koniec. Wciąż liczone są pieniądze, a oficjalna informacja o kwocie zebranej w 2021 roku zostanie przekazana 8 marca.

Jerzy Owsiak w opublikowanym na Facebooku wpisie przekazał, że w tym roku wcale nie kwota była najważniejsza. Zwrócił uwagę na zupełnie inny aspekt:

”Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych czasów i solidarność nasza, którą zawsze, ale to zawsze mamy w sobie, kiedy chcemy poszukać w sobie przyjaźni miłości, braterstwa. Zobaczcie, jak to naprawdę prosto uzyskać. Wystarczy tylko tak naprawdę wyciągnąć rękę, pokazać przyjazny gest, powiedzieć dobre słowo i już wszyscy potrafimy się garnąć do robienia rzeczy niezwykłych. To nie foch rządzi, czego dowodem jest ta piękna, orkiestrowa niedziela”

-napisał prezes WOŚP w mediach społecznościowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c