Znana sieć restauracji może zbankrutować przez pandemię i lockdown!
Jedna z największych sieci restauracji w Polsce stanęła przed groźbą bankructwa – podaje „Rzeczpospolita”.
Premier Mateusz Morawiecki podał, że rusza nowa tarcza antykryzysowa m.in. dla branży gastronomicznych oraz fitness. Zakłada ona wprowadzenie postojowego, zwolnienie z ZUS i bezzwrotną dotację w wysokości 5 tys. zł.
Jak podaje „Rzeczpospolita” restauracje Sphinx stanęły przed widmem bankructwa. Jak powiedział Sylwester Cacek, prezes spółki Sfinks Polska, początkowo wyniki były dobrze rokujące, a wyniki sprzedażowe nie wskazywały na taki obrót spraw. Do spółki należą także Chłopskie Jadło i Piwiarnia.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.
