Nie żyje pisarz i krytyk. Pożegnał go jego syn, znany polski raper

Nie żyje Andrzej Górny, pisarz, krytyk teatralny oraz kombatant Czerwca ’56. Prywatnie był ojcem popularnego rapera donGURALesko. To on poinformował o śmierci mężczyzny. Miał 88 lat.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W wieku 88 lat zmarł Andrzej Górny. Był pisarzem, krytykiem teatralnym, a także kombatantem Poznańskiego Czerwca ’56. Mężczyzna odszedł 6 listopada. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych jego syn, znany polski raper o pseudonimie donGURALesko.

Również informacje o śmierci mężczyzny przekazało Muzeum Powstania Poznańskiego.  Przypomniano, że Andrzej Górny został postrzelony podczas udziału w Poznańskim Czerwcu 1956, a swoje doświadczenia z tamtego czasu opisał w wydanej w 1991 roku powieści „Krew”.  Współtworzył też scenariusz filmu Filipa Bajona o tych historycznych wydarzeniach.

Andrzej Górny zadebiutował w 1962 roku w czasopiśmie „Twórczość”. Był autorem opowiadań takich jak: „Ślub”, „Gwiazdo, przyszłaś”, „W podróży” oraz reportaży publikowanych na łamach czasopism „Nurt” i „Współczesność”. Należał do członków Polskiej Akademii Filmowej.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl