11 listopada – 6 etapów zmian – aż 65 linii zmienia swoje trasy! [UTRUDNIENIA]
W dniu 11 listopada br. w związku z obchodami Święta Niepodległości planowane są niżej podane uroczystości, imprezy oraz przemarsze:
– w ramowych godz. 11:00 – 13:30 XXVII „Bieg Niepodległości” na trasie: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki – jezdnia wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) – al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką – al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) – al. Jana Pawła II (wiaduktem na Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią – meta przy ul. Stawki)
– w ramowych godz. 12:00 – 13:00 uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego,
– w ramowych godz. 13:00 – 14:00 przemarsz pododdziałów i grup rekonstrukcyjnych
z pl. Piłsudskiego ulicami: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.
W związku z powyższym wprowadzone zostaną poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji:
- ETAP 1 (od godz. ok. 5:00 do godz. ok. 15:30)
zamknięcie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Karmelickiej
ETAP 2 (od godz. ok. 9:45 do godz. ok. 14:00)
zamknięcie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Anielewicza do al. Solidarności
ETAP 3
w związku z XXVII „Biegiem Niepodległości” zamknięcie ulic: al. Jana Pawła II, Chałubińskiego i al. Niepodległości (na odcinku od ul. Koszykowej do ul. Rakowieckiej)
oraz w związku z uroczystościami na pl. Piłsudskiego zamknięcie ulic: Królewska (na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście), Wierzbowa, Moliera i pl. Piłsudskiego.
ETAP 3A (w ramowych godz. ok. 11:15 – 12:00)
w związku z przemarszem pododdziałów wojskowych zamknięcie ulic: Senatorska, Miodowa (na odcinku od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia) i Krakowskie Przedmieście (na odcinku do ul. Królewskiej).
ETAP 4 (od godz. ok. 13:00 do godz. ok. 14:00)
zamknięcie ulic: Krakowskie Przedmieście i Al. Jerozolimskie (w rejonie ronda de Gaulle’a)
Ponadto od godz. ok. 13:00 przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka).
ETAP 5
Zamknięcie dla ruchu ronda Dmowskiego, al. Jerozolimskich (od ronda Dmowskiego do mostu Poniatowskiego) i mostu Poniatowskiego.
ETAP 6
(etap będzie wprowadzony tylko w przypadku brak możliwości przejazdu przez al. Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona i al. Zieleniecką)
Zamknięcie dla ruchu ronda Dmowskiego, al. Jerozolimskich (od ronda Dmowskiego do mostu Poniatowskiego), mostu Poniatowskiego, al. Poniatowskiego i ronda Waszyngtona.
INNE UROCZYTOSĆI Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
ETAP 1
W związku z organizacją miejsca startu i mety XXVII „Biegu Niepodległości”:
– od godz. ok. 5:00 do godz. ok. 15:30 zamknięta będzie dla ruchu drogowego al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Karmelickiej
W związku z powyższym autobusy będą skierowane na trasy objazdowe:
157
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Smocza / Anielewicza: Anielewicza – Andersa – Mickiewicza i dalej swoją trasą.
– od godz. ok. 6:00 do godz. ok. 15:30 zostanie wyłączony ruchu tramwajowy w ciągu
al. Jana Pawła II (na odcinku od ronda „Radosława” do al. Solidarności) oraz w ciągu
ul. Stawki. W związku z powyższym tramwaje poniższych linii zostaną skierowane na trasy objazdowe:
11, 17, 33, 41
w obu kierunkach:
METRO MŁOCINY/ KIELECKA/ WORONICZA – … – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Okopowa – rondo „Radosława” – … – METRO MARYMONT/ TARCHOMIN KOŚCIELNY / METRO MŁOCINY/ RONDO ŻABA
35
w obu kierunkach:
WYŚCIGI – … – pl. Bankowy – Trasa W-Z – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – … – NOWE BEMOWO
ETAP 2
W związku z organizacją imprez towarzyszących XXVII „Biegu Niepodległości”
– od godz. ok. 9:45 do godz. ok. 14:00 zamknięta będzie dla ruchu drogowego al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Anielewicza do al. Solidarności
W związku z powyższym autobusy poniższych linii zostaną skierowane na trasy objazdowe:
107
w obu kierunkach:
od pl. Bankowego: al. Solidarności – Żelazna – Nowolipie– Smocza i dalej swoją trasą
111
w obu kierunkach:
od pl. Bankowego: al. Solidarności – Żelazna – Nowolipie – Smocza– Anielewicza i dalej swoją trasą
157
w kierunku Gwiaździsta:
od skrzyżowania Smocza/ Stawki: Stawki – Okopowa – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa i dalej swoją trasą,
w kierunku Szczęśliwice:
od skrzyżowania Mickiewicza/ Zajączka: Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – Smocza i dalej swoją trasą
180
w kierunku Chomiczówka:
od skrzyżowania Świętojerska/ Andersa/ Anielewicza: Andersa- al. Solidarności – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Anielewicza i dalej swoją trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania Anielewicza/ Smocza: Smocza – Nowolipie – Żelazna – al. Solidarności – Bielańska – Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą.
527
tylko w kierunku Os. Derby:
od skrzyżowania Anielewicza/ Smocza: Smocza – Nowolipie – Żelazna – al. Solidarności i dalej swoją trasą
ETAP 3
Od godz. ok. 10:30 do godz. ok. 14:00 zamknięte zostaną dla ruchu drogowego:
– w związku z XXVII „Biegiem Niepodległości” ulice: al. Jana Pawła II, Chałubińskiego
i al. Niepodległości (na odcinku od ul. Koszykowej do ul. Rakowieckiej),
– w związku z uroczystościami na pl. Piłsudskiego ulice: Królewska (na odcinku od
ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście), Wierzbowa, Moliera i pl. Piłsudskiego.
W czasie wyłączenia ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II (od godz. ok. 10:30) uruchomiona zostaje zastępcza linia tramwajowa Z11 kursująca na trasie:
Z11
CM.WOLSKI 04 – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – RONDO DASZYŃSKIEGO 07
Kursowanie tramwajów linii Z11 odbywało się będzie wg dyspozycji Służb Nadzoru Ruchu (dotyczy również zakończenia kursowania linii). W tramwajach linii Z11 obowiązywała będzie taryfa ZTM.
W związku z ww. zamknięciami linie autobusowe i tramwajowe będą skierowane na trasy objazdowe:
10
w kierunku Os. Górczewska:
WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Mickiewicza – MARYMONT-POTOK,
w kierunku Wyścigi:
OS. GÓRCZEWSKA – … – Wolska – al. Solidarności – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA.
11
w obu kierunkach:
METRO MŁOCINY– … – Wolska – al. Solidarności – Okopowa – al. Jana Pawła II – … –METRO MARYMONT
13, 26
w obu kierunkach:
KOŁO/ OS. GÓRCZEWSKA – … -al. Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa -… – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA/ WIATRACZNA.
14
w kierunku Metro Wilanowska:
BANACHA – … – Grójecka – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA
w kierunku Banacha:
METRO WILANOWSKA – … – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Słowackiego – METRO MARYMONT.
15
w kierunku Marymont-Potok:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA
w kierunku P+R Al. Krakowska:
MARYMONT-POTOK – … – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.
17, 33, 41
w obu kierunkach:
TARCHOMIN KOŚCIELNY/ METRO MŁOCINY/ RONDO ŻABA – … – rondo „Radosława” –Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA.
20
w obu kierunkach:
ŻERAŃ FSO – …- rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – al. Solidarności – … – BOERNEROWO
23
w kierunku Rondo Żaba:
NOWE BEMOWO – … – al. Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – … – RONDO ŻABA,
w kierunku Nowe Bemowo:
RONDO ŻABA – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Słomińskiego – most Gdański – Okopowa – al. Solidarności – … – NOWE BEMOWO.
35
w obu kierunkach:
WYŚCIGI – … – pl. Bankowy – Trasa W-Z – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – … – NOWE BEMOWO
102, 105
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Grzybowska/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska– Kopernika i dalej swoimi trasami
107
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania pl. Powstańców Warszawy / Świętokrzyska: Świętokrzyska –Marszałkowska – … – Nowolipki – ZAMENHOFA 02,
w kierunku Kierbedzia:
ZAMENHOFA 02 – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Andersa – pl. Bankowy –Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Krucza i dalej swoja trasą.
109
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Prosta/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Os. Górczewska:
DW.CENTRALNY – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Żelazna – Prosta i dalej swoją trasą
111
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/ Królewska: Krakowskie Przedmieście –Miodowa- Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO,
w kierunku Gocław:
od pętli ESPERANTO: Anielewicza – Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat i dalej swoją trasą.
119
w kierunku Rakowiecka- Sanktuarium:
od skrzyżowania Rakowiecka/ al. Niepodległości: al. Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM,
w kierunku Międzylesie:
od skrzyżowania Boboli/ Rakowiecka: Rakowiecka i dalej swoja trasą.
128
w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Emilii Plater – zawrotka na wysokości ul. Śliskiej – Emilii Plater – EMILII PLATER 02,
w kierunku Szczęśliwice:
EMILII PLATER 02 – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat i alej swoją trasą.
143
w kierunku GUS:
od ronda Jazdy Polskiej: al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska – zawrotka przy Pomniku Lotnika – POMNIK LOTNIKA 03,
w kierunku Rembertów-Kolonia:
POMNIK LOTNIKA 03 – Wawelska – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) i dalej swoją trasą.
157
w kierunku Gwiaździsta:
od skrzyżowania Smocza/ Stawki: Stawki – Okopowa – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa i dalej swoją trasą,
w kierunku Szczęśliwice:
od skrzyżowania Mickiewicza/ Zajączka: Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – Smocza i dalej swoją trasą
159
w kierunku EC Siekierki:
od pl. Zawiszy: Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Piękna i dalej swoją trasą,
w kierunku CH Blue City:
od skrzyżowania Piękna/ pl. Konstytucji: pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – pl. Zawiszy i dalej swoją trasą.
160
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Bankowego: pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II– DW.CENTRALNY,
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy– al. Solidarności i dalej swoją trasą.
167
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Goworka/ Waryńskiego: Waryńskiego – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska i dalej swoją trasą.
171
w obu kierunkach:
od ronda Dmowskiego: Al. Jerozolimskie – Żelazna– al. Solidarności i dalej swoją trasą
174
w kierunku Rondo ONZ:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Rakowiecka: Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER 02,
w kierunku Bokserska:
EMILII PLATER 02 – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości i dalej swoja trasą.
175
w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Królewska: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA 01,
w kierunku Lotnisko Chopina:
BIELAŃSKA 01 – Bielańska – Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą.
178
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Prosta/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska– Nowy Świat i dalej swoją trasą
180
w kierunku Chomiczówka:
od skrzyżowania Świętojerska/ Andersa/ Anielewicza: Andersa- Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska i dalej swoja trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania Powązkowska / Okopowa: Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa- Muranowska – Bonifraterska – Miodowa i dalej swoją trasą.
190
w kierunku CH Marki:
od skrzyżowania al. Solidarności / Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności i dalej swoja trasą,
w kierunku Os. Górczewska:
od skrzyżowania al. Solidarności / Andersa / pl. Bankowy: Andersa- Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Leszno i dalej swoja trasą
227
tylko w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Świętokrzyska: Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.
504
tylko w kierunku Emilii Plater:
od ronda Czterdziestolatka: al. Jana Pawła II – jezdnia płn. pętli DW.CENTRALNY – Emilii Plater – zawrotka na wysokości ul. Śliskiej – EMILII PLATER.
518
w kierunku Dw. Centralny:
od ronda Czterdziestolatka: zawrotka na rondzie Czterdziestolatka – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW. CENTRALNY 16,
w kierunku Nowodwory:
DW. CENTRALNY 16 – Emilii Plater – Świętokrzyska i dalej swoją trasą.
520
w obu kierunkach:
od ronda Dmowskiego: Al. Jerozolimskie – Żelazna – al. Solidarności i dalej swoją trasą
527
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania al. Solidarności / pl. Bankowy/ Andersa: Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO,
w kierunku Os. Derby:
od pętli ESPERANTO: Anielewicza – Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – zawrotka na wysokości Ogrodu Saskiego – Marszałkowska – al. Solidarności i dalej swoją trasą.
700
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Rakowiecka: Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY,
w kierunku Pańska:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska- Rakowiecka – al. Niepodległości i dalej swoją trasą.
Z-1
w kierunku Metro Pole Mokotowskie:
od skrzyżowania Boboli/ Rakowiecka: Rakowiecka – METRO POLE MOKOTOWSKIE 07,
w kierunku Metro Wilanowska:
METRO POLE MOKOTOWSKIE 07 – Rakowiecka – al. Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska i dalej swoją trasą.
ETAP 3A
W ramowych godz. ok. 11:15 – 12:00 w związku z przemarszem pododdziałów wojskowych zamknięte będą również dla ruchu drogowego ulice: Senatorska, Miodowa (na odcinku od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia) i Krakowskie Przedmieście (na odcinku do ul. Królewskiej).W związku z powyższym w ww. godz. zostaną dokonane korekty tras (w odniesieniu do etapu 3) tylko niżej podanych linii autobusowych.
111
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania Nowy Świat/ Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II- Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO
w kierunku Gocław:
od pętli ESPERANTO: Anielewicza – Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego i dalej swoją trasą
116, 503
w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska:
od skrzyżowania Nowy Świat/ Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoimi trasami
w kierunku Gocław, Natolin Płn.:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży i dalej swoimi trasami
175
w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA 01
w kierunku Lotnisko Chopina:
BIELAŃSKA 01 – Bielańska – Senatorska – zawrotka na pl. Bankowym – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie i alej swoją trasą.
178
w kierunku Konwiktorska:
od skrzyżowania Prosta/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater –Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska– Bonifraterska i dalej swoją trasą,
w kierunku PKP Ursus:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Żelazna– Prosta i dalej swoją trasą,
180
w kierunku Chomiczówka:
od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówna – al. Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska i dalej swoja trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania Powązkowska / Okopowa: Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa- Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie- Bracka – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.
222
w kierunku Bielańska:
od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy i dalej swoją trasą,
w kierunku Spartańska:
od skrzyżowania Bielańska./ Senatorska/ Wierzbowa: Senatorska – zawrotka na pl. Bankowym – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą
518
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Miodowa / Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – … – Al. Jerozolimskie – zawrotka na rondzie Czterdziestolatka – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW. CENTRALNY 16,
w kierunku Nowodwory:
DW. CENTRALNY 16 – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoją trasą.
ETAP 4
Od godz. ok. 13:00 do godz. ok. 14:00 dodatkowo zamknięte zostaną dla ruchu drogowego w związku z przemarszem grup rekonstrukcyjnych ulice: Krakowskie Przedmieście i Al. Jerozolimskie (w rejonie ronda de Gaulle’a).Ponadto od godz. ok. 13:00 rozpocznie się zgromadzenie publiczne w rejonie ronda Dmowskiego (od godz. ok. 14:00 przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka).
W związku z powyższym linie autobusowe i tramwajowe będą skierowane na trasy objazdowe:
7
w kierunku Kawęczyńska-Bazylika:
P+R AL.KRAKOWSKA – …- Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
w kierunku P+R Al. Krakowska:
KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – al. Zieleniecka- al. Waszyngtona – WIATRACZNA
9
w kierunku Gocławek:
P+R AL.KRAKOWSKA – …- Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
w kierunku P+R Al. Krakowska:
GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – AL.ZIELENIECKA
10
w kierunku Os. Górczewska:
WYŚCIGI – …- Marszałkowska – PL.ZBAWICIELA,
w kierunku Wyścigi:OS.GÓRCZEWSKA – …- Wolska – al. Solidarności – Towarowa – Grójecka –PL. NARUTOWICZA.
11
w obu kierunkach:
METRO MŁOCINY– … – Wolska – al. Solidarności – Okopowa – al. Jana Pawła II – … –METRO MARYMONT
13, 26
w obu kierunkach:
KOŁO/ OS.GÓRCZEWSKA – … – al. Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA/ WIATRACZNA,
14
w kierunku Metro Wilanowska:
BANACHA – … – pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA
w kierunku Banacha:
METRO WILANOWSKA – …- Marszałkowska – PL.ZBAWICIELA,
15
w kierunku Marymont-Potok:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA
w kierunku P+R Al. Krakowska:
MARYMONT-POTOK – … – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ-FSO.
17, 33, 41
w obu kierunkach:
TARCHOMIN KOŚCIELNY/ METRO MŁOCINY/ RONDO ŻABA– …- rondo „Radosława” –Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA
18
w kierunku Żerań FSO:
SŁUŻEWIEC – … – Marszałkowska – PL.ZBAWICIELA,
w kierunku Służewiec:
ŻERAŃ FSO – … – Międzyparkowa – Andersa – Mickiewicza – MARYMONT-POTOK
20
w obu kierunkach:
ŻERAŃ FSO – …- rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – al. Solidarności – … – BOERNEROWO
22
w kierunku Piaski:
WIATRACZNA – …- al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA,
w kierunku Wiatraczna:
KOŁO – … – Al. Jerozolimskie- PL.STARYNKIEWICZA.
23
w kierunku Rondo Żaba:
NOWE BEMOWO – … – al. Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – … – RONDO ŻABA,
w kierunku Nowe Bemowo:
RONDO ŻABA – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Słomińskiego – most Gdański – Okopowa – al. Solidarności –.. – NOWE BEMOWO.
24
w kierunku Nowe Bemowo:
GOCŁAWEK – …- al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – AL. ZIELENIECKA
w kierunku Gocławek:
NOWE BEMOWO – … – Al. Jerozolimskie- PL.STARYNKIEWICZA.
25
w kierunku Banacha:
RATUSZOWA-ZOO – …- al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA,
w kierunku Ratuszowa -ZOO:
BANACHA – … – Al. Jerozolimskie- PL.STARYNKIEWICZA.
35
w kierunku Nowe Bemowo:
WYŚCIGI – … – Marszałkowska – PL.ZBAWICIELA,
w kierunku Nowe Bemowo:
NOWE BEMOWO – … – al. Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO
74
w kierunku Gocławek:
WYŚCIGI – … – Marszałkowska – PL.ZBAWICIELA,
w kierunku Wyścigi:
GOCŁAWEK – … – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO
102, 105
w kierunku PKP Olszynka Grochowska, Browarna:
od skrzyżowania Grzybowska/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski– Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra- Zajęcza – Topiel – Tamka i dalej swoją trasą,
w kierunku Młynów, Os. Górczewska:
od skrzyżowania Tamka/ Topiel / Kruczkowskiego: Topiel – Browarna – Karowa – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Królewska – pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Żelazna – Grzybowska i dalej swoją trasą
107
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania pl. Powstańców Warszawy / Świętokrzyska: Świętokrzyska –Marszałkowska – … – Nowolipki – ZAMENHOFA 02
w kierunku Kierbedzia:
ZAMENHOFA 02 – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Andersa – pl. Bankowy –Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – Kruczkowskiego- Rozbrat – Łazienkowska i dalej swoja trasą.
109
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Prosta/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Os. Górczewska:
DW.CENTRALNY – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Żelazna – Prosta i dalej swoją trasą
111
w kierunku Esperanto:
od most Poniatowskiego: Wioślarska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO
w kierunku Gocław:
od pętli ESPERANTO: Anielewicza – Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – most Poniatowskiego i dalej swoją trasą.
116, 503
w kierunku Chomiczówka/ Konwiktorska:
od pl. Trzech Krzyży: Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoimi trasami
w kierunku Wilanów, Natolin Płn.:
od skrzyżowania Miodowa/ Senatorska: Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Ludna – Książęca – pl. Trzech Krzyży i dalej swoimi trasami.
117, 507
w kierunku Dw. Centralny:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW.CENTRALNY,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – al. Poniatowskiego i dalej swoimi trasami.
119
w kierunku Rakowiecka- Sanktuarium:
od skrzyżowania Rakowiecka/ al. Niepodległości: al. Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM,
w kierunku Międzylesie:
od skrzyżowania Boboli/ Rakowiecka: Rakowiecka i dalej swoja trasą.
127
w kierunku Mariensztat:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra- MARIENSZTAT,
w kierunku Nowe Włochy :
od skrzyżowania Nowy Zjazd / Wybrzeże Kościuszkowskie: Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoja trasą
128
w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Emilii Plater: Emilii Plater – EMILII PLATER 02,
w kierunku Szczęśliwice:
EMILII PLATER 02 – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.
131, 501, 519, 522
w kierunku Dw. Centralny:
od ronda Jazdy Polskiej: al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Sadyba, Stegny, Wilanów, Powsin-Park Kultury, Branickiego :
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej – Waryńskiego i dalej swoimi trasami
143
w kierunku GUS:
od ronda Jazdy Polskiej: al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska – zawrotka przy Pomniku Lotnika – POMNIK LOTNIKA 03,
w kierunku Rembertów-Kolonia:
POMNIK LOTNIKA 03 – Wawelska – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) i dalej swoją trasą.
157
w kierunku Gwiaździsta:
od skrzyżowania Smocza/ Stawki: Stawki – Okopowa – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa i dalej swoją trasą,
w kierunku Szczęśliwice:
od skrzyżowania Mickiewicza/ Zajączka: Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – Smocza i dalej swoją trasą.
158, 517, 521
w kierunku CH Reduta, Ursus-Niedźwiadek, Szczęśliwice:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą
w kierunku Witolin, Targówek, Ochocza:
od pl. Zawiszy: Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – al. Poniatowskiego i dalej swoimi trasami.
159
w kierunku EC Siekierki:
od pl. Zawiszy: Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Piękna i dalej swoją trasą,
w kierunku CH Blue City:
od skrzyżowania Piękna/ pl. Konstytucji: pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – pl. Zawiszy i dalej swoją trasą
160
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Bankowego: pl. Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy– al. Solidarności i dalej swoją trasą
167
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Goworka/ Waryńskiego: Waryńskiego – al. Armii Ludowej (jezdnia dolna) – Wawelska i dalej swoją trasą.
171
w kierunku Nowe Bemowo:
od skrzyżowania Książęca/ pl. Trzech Krzyży / Nowy Świat: pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – Żelazna – al. Solidarności i dalej swoją trasą,
w kierunku Torwar:
od skrzyżowania al. Solidarności / Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej –Waryńskiego – pl. Konstytucji – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.
174
w kierunku Rondo ONZ:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Rakowiecka: Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER 02,
w kierunku Bokserska:
EMILII PLATER 02 – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości i dalej swoja trasą.
175
w kierunku Pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA 01,
w kierunku Lotnisko Chopina:
BIELAŃSKA 01 – Bielańska – Senatorska – zawrotka na pl. Bankowym – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.
178
w kierunku Konwiktorska:
od skrzyżowania Prosta/ Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Senatorska– Miodowa i dalej swoją trasą,
w kierunku PKP Ursus:
od skrzyżowania Miodowa/ Senatorska: Senatorska – zawrotka na pl. Bankowym – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – Żelazna– Prosta i dalej swoją trasą
180
w kierunku Chomiczówka:
od pl. Trzech Krzyży: Książęca – Ludna- Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska i dalej swoja trasą,
w kierunku Wilanów:
od skrzyżowania Powązkowska/ Okopowa: Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa- Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Ludna – Książęca – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.
190
w kierunku CH Marki:
od skrzyżowania al. Solidarności / Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności i dalej swoja trasą,
w kierunku Os. Górczewska:
od skrzyżowania al. Solidarności / Andersa / pl. Bankowy: Andersa- Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Leszno i dalej swoja trasą
222
w kierunku Bielańska:
od pl. Trzech Krzyży: Książęca – Ludna –Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – zawrotka na wysokości Ogrodu Saskiego – Marszałkowska – pl. Bankowy i dalej swoja trasą,
w kierunku Spartańska:
od skrzyżowania Senatorska/ Wierzbowa / Bielańska: Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Ludna – Książęca – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.
227
tylko w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Świętokrzyska: Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.
504
tylko w kierunku Emilii Plater:
od ronda Czterdziestolatka: al. Jana Pawła II – jezdnia płn. pętli DW.CENTRALNY – Emilii Plater – zawrotka na wysokości ul. Śliskiej – EMILII PLATER.
518
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Miodowa/ Senatorska: Senatorska – zawrotka na pl. Bankowym – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – zawrotka na rondzie Czterdziestolatka – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW. CENTRALNY 16,
w kierunku Nowodwory:
DW. CENTRALNY 16 – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą.
520
w kierunku Marysin:
od skrzyżowania al. Solidarności / Żelazna: Żelazna – Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej i dalej swoją trasą,
w kierunku Znana:
od ronda Jazdy Polskiej: al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – Żelazna – al. Solidarności i dalej swoją trasą
525
w kierunku Dw. Centralny:
od ronda Jazdy Polskiej: al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Międzylesie:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej i dalej swoja trasą
527
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania al. Solidarności / pl. Bankowy/ Andersa: Andersa – Mickiewicza – Zajączka – Felińskiego – Rydygiera – Matysiakówny – al. Jana Pawła II – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO,
w kierunku Os. Derby:
od pętli ESPERANTO : Okopowa – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – zawrotka na wysokości Ogrodu Saskiego – Marszałkowska – al. Solidarności i dalej swoją trasą.
700
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania al. Niepodległości / Rakowiecka: Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY,
w kierunku Pańska:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Raszyńska – Wawelska – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska- Rakowiecka – al. Niepodległości i dalej swoją trasą.
Z-1
w kierunku Metro Pole Mokotowskie:
od skrzyżowania Boboli/ Rakowiecka: Rakowiecka – METRO POLE MOKOTOWSKIE 07,
w kierunku Metro Wilanowska:
METRO POLE MOKOTOWSKIE 07 – Rakowiecka – al. Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska i dalej swoją trasą.
ETAP 5
Od godz. ok. 14:00 rozpocznie się przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka.Zamknięte dla ruchu zostaną rondo Dmowskiego, al. Jerozolimskie (od ronda Dmowskiego do mostu Poniatowskiego) i most Poniatowskiego.
W związku z powyższym linie autobusowe i tramwajowe będą skierowane na trasy objazdowe:
Do czasu przywrócenia ruchu tramwajowego i drogowego w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza (ok. godz. 15:30) kursowanie linii 11, 17, 33, 41 i 157 odbywa się wg ETAPU 1.
7
po stronie Śródmieścia:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA.
9
po stronie Śródmieścia:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – AL. ZIELENIECKA
15
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – … – MARYMONT-POTOK
18
SŁUŻEWIEC – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – … – ŻERAŃ FSO
22
po stronie Śródmieścia:
PIASKI – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
WIATRACZNA – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA.
24
po stronie Śródmieścia:
NOWE BEMOWO – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – AL. ZIELENIECKA
25
w kierunku Banacha:
RATUSZOWA-ZOO – …- al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – WIATRACZNA,
w kierunku Ratuszowa -ZOO:
BANACHA – … – Al. Jerozolimskie- PL.STARYNKIEWICZA.
35
WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II– … – NOWE BEMOWO
74
WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – … – GOCŁAWEK
107
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania Piękna/ Krucza: Piękna – Koszykowa – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą
w kierunku Kierbedzia:
od skrzyżowania Marszałkowska / Królewska: Marszałkowska – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Piękna i dalej swoja trasą
111
w kierunku Esperanto:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – al. Poniatowskiego i dalej swoją trasą.
116, 180, 222, 503
w kierunku Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska:
od skrzyżowania Al. Ujazdowskie / Piękna: Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą,
w kierunku Wilanów, Spartańska, Natolin Płn.:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Świętokrzyska: Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Piękna – Al. Ujazdowskie i dalej swoja trasą.
117, 507
w kierunku Dw. Centralny:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW.CENTRALNY,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – al. Poniatowskiego i dalej swoimi trasami.
118
w kierunku Bródno-Podgrodzie:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra i dalej swoją trasą,
w kierunku Metro Politechnika:
od skrzyżowania Dobra/ Tamka: Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA
127
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska –Kopernika – Tamka – Dobra i dalej swoją trasą.
128, 175
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą
131, 501, 519, 522
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Sadyba, Stegny, Wilanów, Powsin-Park Kultury, Branickiego :
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego i dalej swoimi trasami
158, 517, 521
w kierunku CH Reduta, Ursus-Niedźwiadek, Szczęśliwice:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą
w kierunku Witolin, Targówek, Ochocza:
od ronda Czterdziestolatka: Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – al. Poniatowskiego i dalej swoimi trasami.
162
w kierunku EC Siekierki:
od skrzyżowania Topiel /Tamka/ Kruczkowskiego: Tamka- Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Czerniakowska i dalej swoją trasą
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Rozbrat / Górnośląska: Górnośląska – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka i dalej swoją trasą,
166
w obu kierunkach:
od ronda Waszyngtona: al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Ludna i dalej swoją trasą
171
w kierunku Nowe Bemowo:
od skrzyżowania Książęca/ pl. Trzech Krzyży / Nowy Świat: pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą,
w kierunku Torwar :
od skrzyżowania Marszałkowska/ Świętokrzyska: Świętokrzyska –al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej- Waryńskiego – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą
185
w kierunku Gwiaździsta:
od skrzyżowania Czerniakowska/ al. Armii Ludowej: al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie i dalej swoją trasą,
w kierunku Ursynów Zach.:
od Wybrzeże Kościuszkowskie /Karowa: Karowa – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej– Czerniakowska i dalej swoją trasą
520
w kierunku Marysin:
od skrzyżowania Marszałkowska / Świętokrzyska: Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej i dalej swoją trasą,
w kierunku Znana:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska– Marszałkowska i dalej swoją trasą
525
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Międzylesie :
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej i dalej swoją trasą
ETAP 6
(etap będzie wprowadzony tylko w przypadku brak możliwości przejazdu przez al. Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona i al. Zieleniecką)
Zamknięte dla ruchu rondo Dmowskiego, al. Jerozolimskie (od ronda Dmowskiego do mostu Poniatowskiego), most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego i rondo Waszyngtona.
7
po stronie Śródmieścia:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA
9
po stronie Śródmieścia:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – Grochowska – Targowa – Kijowska – DW.WSCHODNI (KIJOWSKA).
15
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – … – MARYMONT-POTOK
18
SŁUŻEWIEC – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – … – ŻERAŃ FSO
22
po stronie Śródmieścia:
PIASKI – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
WIATRACZNA – … – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
24
po stronie Śródmieścia:
NOWE BEMOWO – … – Al. Jerozolimskie – PL.STARYNKIEWICZA,
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – Grochowska – Targowa – Kijowska – DW.WSCHODNI (KIJOWSKA).
25
w kierunku Banacha:
RATUSZOWA-ZOO – …- Targowa – Grochowska – WIATRACZNA,
w kierunku Ratuszowa -ZOO:
BANACHA – … – Al. Jerozolimskie- PL.STARYNKIEWICZA.
35
WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II– … – NOWE BEMOWO
74
WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – … – GOCŁAWEK
102
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Podskarbińska / Grochowska: Grochowska – Zamoyskiego – Sokola – most Świętokrzyski i dalej swoją trasą
107
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania Piękna/ Krucza: Piękna – Koszykowa – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą
w kierunku Kierbedzia:
od skrzyżowania Marszałkowska / Królewska: Marszałkowska – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Piękna i dalej swoja trasą.
111
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania Saska/ al. Waszyngtona: al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Zamoyskiego – Sokola -most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Sokola – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona– Saska i dalej swoją trasą
116, 180, 222, 503
w kierunku Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska:
od skrzyżowania Al. Ujazdowskie / Piękna: Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą,
w kierunku Wilanów, Spartańska, Natolin Płn.:
od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Świętokrzyska: Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Piękna – Al. Ujazdowskie i dalej swoja trasą.
117
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Paryska/ Zwycięzców: Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW.CENTRALNY,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Paryska i dalej swoją trasą.
118
w kierunku Bródno-Podgrodzie:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra i dalej swoją trasą,
w kierunku Metro Politechnika:
od skrzyżowania Dobra/ Tamka: Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA
123
w kierunku Dw. Wschodni (Lubelska):
DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – … – Targowa –Grochowska- Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska – … – DW.WSCHODNI (LUBELSKA),
w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska):
DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – … – Saska –al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Targowa – … – DW.WSCHODNI (KIJOWSKA)
127
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska –Kopernika – Tamka – Dobra i dalej swoją trasą.
128, 175
w obu kierunkach:
od skrzyżowania al. Jerozolimskie/ Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą
131, 501, 519, 522
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Sadyba, Stegny, Wilanów, Powsin-Park Kultury, Branickiego :
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Waryńskiego i dalej swoimi trasami
138
w kierunku Bokserska:
od skrzyżowania Zamoyskiego / al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona– Saska – Zwycięzców i dalej swoją trasą
w kierunku Zajezdnia Utrata:
od skrzyżowania Zwycięzców / Francuska: Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Zamoyskiego i dalej swoją trasą
146
w kierunku Olecka:
od skrzyżowania Zamoyskiego / al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska- Zwycięzców – Paryska i dalej swoją trasą,
w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska):
od skrzyżowania Paryska/ Zwycięzców: Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Targowa i dalej swoją trasą
147
w kierunku PKP Międzylesie:
od skrzyżowania Zamoyskiego / al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców i dalej swoją trasą,
w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska):
od skrzyżowania Saska/ al. Waszyngtona: al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska –Targowa i dalej swoją trasą
158, 521
w kierunku CH Reduta, Szczęśliwice:
od skrzyżowania al. Waszyngtona/ Saska: Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą
w kierunku Witolin, Ochocza:
od ronda Czterdziestolatka: Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – – al. Waszyngtona i dalej swoimi trasami.
162
w kierunku EC Siekierki:
od skrzyżowania Topiel /Tamka/ Kruczkowskiego: Tamka- Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – Czerniakowska i dalej swoją trasą,
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Rozbrat / Górnośląska: Górnośląska – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka i dalej swoją trasą,
166
w kierunku Os. Kabaty:
od skrzyżowania Zamoyskiego /al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Ludna i dalej swoją trasą
w kierunku pl. Hallera:
od skrzyżowania Ludna/ Solec: Solec – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Zamoyskiego i dalej swoją trasą
171
w kierunku Nowe Bemowo:
od skrzyżowania Książęca/ pl. Trzech Krzyży / Nowy Świat: pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą,
w kierunku Torwar :
od skrzyżowania Marszałkowska/ Świętokrzyska: Świętokrzyska –al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej- Waryńskiego – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą
185
w kierunku Gwiaździsta:
od skrzyżowania Czerniakowska/ al. Armii Ludowej: al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie i dalej swoją trasą,
w kierunku Ursynów Zach.:
od Wybrzeże Kościuszkowskie /Karowa: Karowa – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej– Czerniakowska i dalej swoją trasą
507
w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Saska/ Zwycięzców: Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW.CENTRALNY,
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska i dalej swoją trasą.
509
w kierunku Gocław:
od skrzyżowania Zamoyskiego / al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska i dalej swoją trasą,
w kierunku Nowodwory:
od skrzyżowania Saska/ al. Waszyngtona: al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska –Zamoyskiego i dalej swoją trasą
517
w kierunku Ursus-Niedźwiadek:
od skrzyżowania Zamoyskiego / al. Zieleniecka: Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą,
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Sokola – Zamoyskiego – Targowa i dalej swoją trasą
520
w kierunku Marysin:
od skrzyżowania Marszałkowska / Świętokrzyska: Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej i dalej swoją trasą,
w kierunku Znana:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska– Marszałkowska i dalej swoją trasą
525
w kierunku Dw. Centralny:
od pl. Konstytucji: Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY,
w kierunku Międzylesie :
od skrzyżowania Emilii Plater/ Al. Jerozolimskie: Al. Jerozolimskie – Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej i dalej swoją trasą
INNE UROCZYTOSĆI Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
1. W związku z uroczystościami z okazji Święta Niepodległości na pl. Poniatowskiego
w Nadarzynie w ramowych godz. 14:00 – 21:00 autobusy 703, 711 i 733 zostaną skierowane na trasy objazdowe:
703
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Rolna/ droga katowicka: droga katowicka i dalej swoją trasą.
711
w kierunku pl. Poniatowskiego:
od skrzyżowania Pruszkowska/ Warszawska/ Kościelna: Warszawska – WARSZAWSKA.
w kierunku P+R Al. Krakowska:
od skrzyżowania Pruszkowska/ Warszawska/ Kościelna: Kościelna – Sienkiewicza i dalej swoją trasą.
733
tylko w kierunku P+R Al. Krakowska:
od skrzyżowania Warszawska/ pl. Poniatowskiego: Warszawska – Kościelna – Sienkiewicza i dalej swoją trasą.
W związku z powyższym przystanek PL.PONIATOWSKIEGO 01 obowiązujący dla ww. linii zostanie przeniesiony na ul. Kościelną na przystanek PKS.
2. Od godz. ok. 10:30 odbędzie się zgromadzenie publiczne na pl. Trzech Krzyży, a następnie przemarsz (ok. 500 osób) na trasie pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Matejki – Wiejska – Górnośląska i Maszyńskiego.
INFORMACJE DODATKOWE
Na trasach objazdowych dla wszystkich linii obowiązują przystanki: pierwsze napotkane po zjeździe ze stałej trasy – jako stałe, pozostałe jako warunkowe.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.