Takiej imprezy nie było od lat. Warszawa stanie. Gigantyczne utrudnienia już jutro
W sobotę, 11 listopada, o godzinie 11.11, blisko 15 tysięcy biegaczy stanie na starcie 33. Biegu Niepodległości w Warszawie. To największe zawody biegowe w Polsce od czasu pandemii koronawirusa, świętujące jedną z najważniejszych rocznic w historii kraju.
Szczegóły Trasy Biegu
Start i meta biegu znajdą się na alei Jana Pawła II, przy ulicy Stawki. Trasa, uznawana za jedną z najszybszych w Polsce, będzie prowadzić przez aleję Jana Pawła II, wiadukty nad rondem Czterdziestolatka, ulicę Chałubińskiego, aleję Niepodległości, aż do zawrotu na wysokości ulicy Rakowieckiej. Po pokonaniu 10 km, biegacze dotrą do mety.
Przed startem zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Organizatorzy zachęcają do ubierania białych lub czerwonych koszulek, tworząc w ten sposób biało-czerwoną wstęgę na trasie biegu. „Marszałek Piłsudski” w limuzynie oraz bębniarze i chórzyści będą wspierać biegaczy na trasie.
Oprócz głównego biegu odbędzie się Mila Niepodległości dla dzieci w wieku 10-14 lat oraz zawody nordic walking na dystansie 6,5 km.
Start głównego biegu odbędzie się o symbolicznej godzinie 11.11. Ze względu na dużą liczbę uczestników, start będzie odbywał się falami przez ponad 30 minut.
Prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, zarządził, że uczestnicy biegu, na podstawie numeru startowego, będą uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego.
W związku z organizacją biegu, wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym i trasach komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie biegu oraz w mediach społecznościowych WTP.
- Bieg Niepodległości to nie tylko sportowe wydarzenie, ale również okazja do wspólnego świętowania ważnej rocznicy w historii Polski. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno biegaczy, jak i kibiców, aby wspólnie stworzyć niezapomniane widowisko.
Z zawodu językoznawca i tłumacz języka angielskiego. W redakcji od samego początku.