PKP PLK otwiera nowe przejścia piesze w Warszawie, łącząc dzielnice i poprawiając dostęp do Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska
Mieszkańcy stolicy zyskali nowe możliwości bezpiecznego poruszania się między dzielnicami Praga-Południe a Rembertów. PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły otwarcie nowych przejść pieszych, które nie tylko ułatwią dostęp do Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska, ale także znacząco poprawią bezpieczeństwo przechodniów.
Od czwartku, 4 lipca mieszkańcy #Warszawa mogą bezpiecznie docierać do Rezerwatu Przyrody #OlszynkaGrochowska. Nowe przejścia połączyły dzielnice #PragaPołudnie i #Rembertów. To nie tylko ułatwienie dla mieszkańców, ale także kolejny krok w kierunku poprawy #bezpieczeństwo.… pic.twitter.com/BAnQOpcjYW
— PKP PLK SA (@PKP_PLK_SA) July 5, 2024
Inwestycja ma na celu nie tylko ułatwienie dostępu do jednej z najbardziej malowniczych części Warszawy, ale również zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców poruszających się między dzielnicami. Otwarte przejścia to odpowiedź na rosnące potrzeby społeczności lokalnej oraz turystów odwiedzających stolicę, którzy szukają łatwego dostępu do naturalnych atrakcji miasta.
„Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz wszystkich osób korzystających z miejskich przestrzeni. Nowe przejścia to nie tylko większa dostępność i bezpieczeństwo, ale także element szerszej strategii PKP PLK mającej na celu poprawę infrastruktury miejskiej i kolejowej w całej Polsce” – mówi przedstawiciel PKP PLK.
Nowe przejścia piesze są wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w tym oświetlenie LED i sygnalizację akustyczną, co jest szczególnie ważne w rejonach o intensywnym ruchu pieszym i samochodowym. Dodatkowo, te inwestycje przyczyniają się do poprawy ekologicznego oblicza miasta, zachęcając mieszkańców do częstszych spacerów i rezygnacji z korzystania z samochodów na rzecz bardziej zrównoważonych form transportu.
Projekt ten jest także krokiem naprzód w realizacji długoterminowych planów rozwoju i modernizacji infrastruktury kolejowej w Polsce, mających na celu stworzenie spójnej i funkcjonalnej sieci komunikacyjnej, która odpowiada na potrzeby dynamicznie rozwijającego się społeczeństwa.
Z zawodu językoznawca i tłumacz języka angielskiego. W redakcji od samego początku.