Ostrzegaliśmy! Był ogromny korek na wylotówce. Będzie jeszcze gorzej!
Ostrzegaliśmy przed dużymi korkami na wylotówce w kierunku Gdańska i rzeczywiście korki były ogromne. To jednak nie koniec, a w przyszłym tygodniu będzie jeszcze gorzej!
Ogromne korki spowodowała pikieta mieszkańców Łomianek. Maja oni dość ogromnego natężenia ruchu i braku perspektyw na poprawę.
Żądają, by rozpocząć wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej nowej trasy na Gdańsk. Jak pisze stowarzyszenie Łomianki Razem, dokumentacja środowiskowa powstała już pięć lat temu i od tego czasu nic się nie zmieniło.
Dzisiejszy protest był tylko przedsmakiem tego, co czeka kierowców w przyszły piątek. Dzisiaj droga zablokowana była przez zaledwie dwie godziny, a pikieta skończyła się o godz. 17.00, kiedy zaczął się szczyt komunikacyjny.
Za tydzień pikieta rozpocznie się o tej godzinie, co będzie oznaczało całkowity paraliż nie tylko wylotówki, ale także sporej części lewobrzeżnej Warszawy.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.