ABW: Atak hakerski na pocztę Sejmu!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdziła, że doszło do ataku hakerskiego na pocztę Sejmu! Cyberprzestępcy wkradli się nie tylko na prywatne skrzynki posłów, ale także te służbowe.

Fot. Warszawa w Pigułce

W związku z prowadzoną analizą trwającej kampanii Ghostwriter Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustaliła, że atakiem został objęty również system poczty elektronicznej Sejmu RP” – czytamy w oświadczeniu

Ofiarami ataku hakerskiego padło kilkunastu posłów z różnych partii PiS, KO, Lewicy, Konfederacji oraz Polski 2050. Jak informuje ABW „wykryto nieautoryzowane logowania do służbowych skrzynek poczty elektronicznej niektórych posłów na Sejm RP”.

Posłowie, których skrzynki zostały zaatakowane, zostali poinformowani o zagrożeniach, a także sugerowanych działaniach mających na celu zminimalizowanie skutków ataku. Przeprowadzono dla nich również szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa” – dodaje ABW


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c