Adam Niedzielski: „Jestem optymistą. Apogeum mamy za sobą”

Dziś rano gościem Polskiego Radia 24 był Adam Niedzielski. Minister zdrowia mówił między innymi o sytuacji epidemicznej w kraju. Jak zaznaczył, dzień pojawiły się spadki liczby zachorowań. Dodaje, że w jego opinii apogeum mamy już za sobą.

Fot. KPRM

Adam Niedzielski w rozmowie z Polskim Radiem 24 zwrócił uwagę na dzisiejszy spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem względem poprzednich dni. Zaznaczył, że pomimo dużej liczby przebadanych próbek, zakażeń wcale nie jest tak dużo. Jego zdaniem apogeum, szczególnie jeśli chodzi o szpitale, mamy już za sobą. Jednak, jak podkreślił, jest optymistą.

„Przeprowadzono 90 tys. testów, a mimo to spadki wyniosą nawet do 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia”

-powiedział. Zaznaczył natomiast, że należy liczyć się z tym, że wirus wciąż mutuje i mogą pojawić się kolejne warianty, z którymi obecne szczepionki mogą sobie nie poradzić. Zaznaczył, że czujność resortu zdrowia pod tym kątem będzie wytężona.

Dziś przybyło prawie 18 tysięcy nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 176 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 419 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c