Adam Niedzielski o obostrzeniach: „Dziś będę rozmawiał z władzami kościelnymi”

Pandemia koronawirusa trwa. Dziś padł rekord dobowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, który wyniósł prawie 30 tysięcy nowych przypadków. Niewykluczone, że pojawią się dodatkowe obostrzenia. Co z funkcjonowaniem kościołów?

Fot. Shutterstock / Pixabay

Sytuacja pandemiczna w kraju jest coraz bardziej niebezpieczna. Dziś padł rekord nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby przybyło niemal  30 tysięcy chorych. Największa ilość zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest na Śląsku i na Mazowszu.

W związku z tym najprawdopodobniej mają zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia dla Polaków. Jak przekazał minister zdrowia w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, chciałby, aby wszystkie rozwiązania, które są stosowane względem różnych obiektów, nie były dyskryminujące.

Tym samym odniósł się do tematu zamknięcia kościołów. Przyznał, że docierają do niego informacje, że limity nie są przestrzegane. Dlatego dziś będzie w tej sprawie rozmawiał z władzami kościelnymi.

„Jeśli chodzi o moje rekomendacje, to jeżeli będziemy przyjmowali mocniejsze obostrzenia dla reszty gospodarki, to uważam, że powinna być tutaj proporcjonalność, że wszyscy powinni być dotknięci w ten sam sposób.”

-wyjaśnił Adam Niedzielski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c