Agencja Rezerw Materiałowych: Nie było żadnej dodatkowej puli. „Informacja podawana przez WUM jest nieprawdziwa”

Warszawski Uniwersytet Medyczny w niedawno opublikowanym oświadczeniu twierdził, że otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych specjalną pulę przeznaczoną dla celebrytów w ramach promocji. Do tej informacji odniosła się Agencja Rezerw Materiałowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do CM WUM 450 dodatkowych dawek szczepień – niezależnie od puli przeznaczonych dla etapu zerowego akcji – które musiały być wykorzystane jeszcze w tym roku. Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.” – podał Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Do tego oświadczenia odniosła się Agencja Rezerw Materiałowych na Twitterze:

„W odpowiedzi na pojawiające się nieprawdziwe informacje podkreślamy, iż szczepionki dystrybuowane w minionym tygodniu, przeznaczone były dla grupy określonej zgodnie z przyjętym Narodowym Programem Szczepień, tzw. grupy zero. Nie były to szczepionki przeznaczone dla specjalnej grupy. Informacja o partii szczepionek rzekomo przekazanej w celach promocyjnych, a podawana przez WUM – jest nieprawdziwa” – podała ARM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c