Akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Zatrzymani biznesmeni podejrzani o wyłudzenie 160 mln zł!

Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali kolejne trzy osoby pochodzenia tureckiego działające w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej.

Fot. CBA

Ustalenia śledczych wskazują, że firmy prowadzone przez zatrzymanych dziś biznesmenów wystawiły fikcyjne faktury VAT na kwotę co najmniej 160  mln zł. Przy zatrzymaniu brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Kwoty te mogą się zwiększyć, czynności trwają. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, a w biurach zabezpieczają dokumentację księgową.

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38  podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Grupa dokonywała  przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi  i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. W tej sprawie m.in. lutym br. agenci CBA zatrzymali prezesa i wiceprezesa dużej agencji pracy tymczasowej. Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu  podatku wielkiej wartości – ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, „wyprali” ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.

Prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadal nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródło: Temistokles Brodowski/CBA

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.