Aleja Freddiego Mercury’ego w Warszawie

Powstał pomysł grupy fanów legendarnego muzyka, aby imieniem lidera grupy Queen nazwać ulicę, lub aleję w Stolicy.

Fot. pixabay.com

Na polskiej stronie miłośników tego kultowego zespołu ogłoszony został projekt dziennikarza radiowego Piotra Otrębskiego i Polskiego Fanklubu Queen, aby uhonorować wokalistę nadając jego imię jednej z alejek w Warszawie.

Pomysłodawcy zbierają w internecie podpisy pod swoją petycją. W uzasadnieniu piszą między innymi:

„Uzasadnienie wniosku, który zostanie złożony w stołecznym Biurze Geodezji i Katastru zamieszczam poniżej. Chcemy by Warszawa była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę, który nie ma odpowiednika w historii. Proponujemy nadanie imienia Freddiego Mercury’ego jednej z alejek parkowych w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego (d. Centralny Park Kultury). (…) Do wszczęcia procedury potrzeba co najmniej 200 podpisów pełnoletnich osób zamieszkałych w Warszawie (osoby nie muszą być w Warszawie zameldowane!). (…) Freddie Mercury nie był związany biograficznie z Warszawą, należy jednak do wąskiego grona ikon kultury tak uniwersalnych, że – niczym o Chopinie – można powiedzieć o nim: „talentem świata obywatel”. (…) 27 lat po śmierci, Mercury ma status legendy i należy do najlepiej rozpoznawalnych artystów wszech czasów. (…) Uhonorowanie Mercury’ego będzie zarazem uhonorowaniem całego zespołu Queen i docenieniem jego niebagatelnego dorobku muzycznego.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.