Alergicy są mniej podatni na zakażenie koronawirusem? Zaskakujące badania!

Do zaskakujących wyników badań doszli polscy naukowcy, którzy przekazali, że alergicy przyjmujący leki rzadziej zakażają się wirusem SARS-CoV-2. 

Fot. Pixabay

Zbliża się najgorszy czas dla alergikow. Wiele osób skarży się na zatkany nos, ból gardła czy kichanie właśnie w sezonie wiosennym, kiedy kwitną kwiaty i drzewa, pojawiają się pyłki. Wydawać się mogło, że osoby zmagające się z alergią mogą gorzej znosić zakażenie koronawirusem. Jak się jednak okazuje, jest zupełnie odwrotnie!

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, najnowsze badania wskazują, że osoby zmagające się z alergią, które przyjmują na stałe sterydy wziewne lub działające miejscowo, w obrębie nosa, rzadziej zarażają się wirusem SARD-CoV-2. A jeśli już zachorują, to znacznie lżej i krócej przechodzą zakażenie COVID-19.

„Patrząc na statystyki można zauważyć, że odsetek osób z alergicznym nieżytem nosa czy astmą alergiczną jest zdecydowanie mniejszy wśród zakażonych, niż wśród całej populacji.”

-tłumaczy ekspert. Dodatkowo, noszenie maseczek przez alergików może być bardzo dobrym rozwiązaniem, zarówno w ochronie przed koronawirusem, jak i alergią, ponieważ filtrują one powietrze pomiędzy nosem i ustami a czynnikami zewnętrznymi, pełnymi pyłków i innych alergenów.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c