Alert IMGW. Obowiązuje aż do wtorku!

Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami w województwie mazowieckim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało alert IMGW. Miejscami nawet -7 stopni Celsjusza. Taka pogoda ma utrzymać się do wtorku. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Pomimo, że mamy już koniec kwietnia i wielkimi krokami zbliża się majówka, która w ostatnich latach była wyjątkowo pogodna, obecnie doświadczyć możemy dość niskich temperatur, zachmurzenia, deszczu i wiatru. Jak się niestety  okazuje, szybko się to nie zmieni.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed przymrozkami na Mazowszu. W ciągu najbliższych dni termometry wskażą w dzień jedynie kilka kresek powyżej zera. Natomiast nocą w regionie możemy doświadczyć minusowych temperatur. Alert IMGW obowiązuje aż do wtorku.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Poprawy pogody póki co nie widać. Od wtorku temperatury będą nieco wyższe, ale wciąż mało wiosenne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c