Alkoholowy rekordzista. Zszokowane pogotowie sprawdzało kilka razy

Choć historia wydarzyła się w Choszcznie, warto o niej wspomnieć. Mamy bowiem jednego z niechlubnych rekordzistów jeżeli chodzi o zawartość alkoholu w organizmie.

Fot. Pixabay

Do tej pory niekwestionowanym, ale nieoficjalnym rekordzistą jest mężczyzna z woj. Mazowieckiego, u którego wykryto aż 22,3 promila. Podejrzewa się jednak, że próbka mogła być zanieczyszczona.

Teraz do pierwszej piątki osób w ekstremalnym upojeniu, które przeżyły tego typu zdarzenie dołączył mieszkaniec Choszczna.

„Dnia 21.01.2021r. po północy nasz zespół dostał wezwanie do osoby nieprzytomnej na terenie powiatu choszczeńskiego. Nasi ratownicy medyczni niezwłocznie dotarli na miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu medycznych czynności ratunkowych” – opisuje zespół Pogotowia Ratunkowego.

„Stan pacjenta określono jako poważny gdyż nie reagował zarówno na dotyk jak i ból. Był głęboko nieprzytomny. Po zabezpieczniu drożności dróg oddechowych, pomiarze parametrów życiowych i przygotowaniu do transportu pacjenta przewieziono na najbliższy sor. W szpitalu okazało się, iż stężenie etanolu we krwi osoby poszkodowanej wynosiło ok. 10 promili. Warto nadmienić, że za dawkę śmiertelną określa się wartość ok. 4-5 promili” – przypominają ratownicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c