Amerykańska edukacja w stolicy. Spokój i gwarancja sukcesu

Egzaminy gimnazjalne i egzaminy dojrzałości do niedawna kojarzyły się uczniom i rodzicom ze stresem wynikającym z natłoku nauki. Dziś, w obliczu problemów systemu edukacji polskiej, dochodzi niewiadoma w postaci pytania czy egzamin będzie miał miejsce w wyznaczonym terminie.

Edukacja w International American School of Warsaw może zapewnić spokój, ciągłość nauki i możliwość ukończenia zarówno podstawowego etapu jak i liceum w systemie znacznie bardziej elastycznym i przyjaznym, kończącym się dyplomem American High School Diploma.

Dyplom ten jest uznawany nie tylko na uczelniach wyższych w USA, lecz nostryfikowany przez większość uczelni w Polsce.

– Nasza uczelnia funkcjonuje według międzynarodowych standardów. Istotnym wyróżnikiem jest indywidualne podejście do każdego ucznia, otwieranie przed nim możliwości rozwoju zainteresowań – zarówno na poziomie podstawowym jak i wyższym. W liceum nasza szkoła pozwala na wybór kilku przedmiotów i egzamin z zakresu tematycznego, pokrywającego się z indywidualnymi kompetencjami ucznia. Oczywiście oprócz matury amerykańskiej uczelnia oferuje maturę polską oraz IB – podkreśla Matthew Krasner, dyrektor programowy IAS w Warszawie.

Wielu rodziców i uczniów nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż nie są skazani tylko na polską, trudną maturę lub bardzo intensywny, 2-letni proces edukacji w systemie International Baccalaurerate, który wymaga poświęcenia maksymalnej ilości czasu i edukacji w systemie przypominającym pisanie doktoratu. Jest alternatywa. Co więcej, amerykańska szkoła IAS na Ursynowie gwarantuje spokój i ciągłość nauki niezależnie od zmieniającej się sytuacji w polskim systemie edukacji.

International American School of Warsaw to system etapowy, pozwalający na rozwój indywidualnych zainteresowań i umiejętności, podzielony na bloki tematyczne. Testy oceniane są w skali, a całościową ocenę uczelnia wystawia ze średniej punktów uzyskanych z wielu testów.

– Taki system pozwala na uniknięcie stresu, zachęca do pracy przez cały okres trwania roku szkolnego. Co więcej, system pozwala na indywidualną interpretację i rozwiązywanie zadań podczas egzaminów, rozwijając kompetencje każdego ucznia – dodaje Matthew Krasner z International American School of Warsaw.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.