Andrzej Duda o maturach. Będą w terminie?

Pandemia koronawirusa zmienia wiele planów. Wielu maturzystów zastanawiało się czy w tym roku ich egzaminy się odbędą, a jeśli tak, to w jakiej formie. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że wszystko będzie zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami.

Fot. Shutterstock

Wczoraj odbyło się spotkanie Rady Gabinetowej dotyczące pandemii koronawirusa. Wśród poruszanych tematów był temat egzaminów maturalnycj. Po zebraniu i rozmowie Andrzeja Dudy z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem, prezydent przekazał, że egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w terminie. Wyjaśnił, że nie ma żadnych przesłanek, aby testy były przesunięte. Przypomniał także, że ponad 500 tysięcy nauczycieli zostało już zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Matury mają rozpocząć się 4 maja i potrwać ponad 20 dni. Jak zaznaczył Andrzej Duda, będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej, wyjątkowo kiedy będzie to niezbędne, przeprowadzone zostaną w formie ustnej. Wszystko jednak z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Prezydent mówił także o powrocie do nauki stacjonarnej. Wyjaśnił, że rząd zakłada poprawę sytuacji pandemicznej w ciągu najbliższych tygodni, a premier i minister edukacji rozważają ponowne uruchomienie nauki hybrydowej.

„To znaczy tydzień nauki w szkole, tydzień nauki zdalnej; wymiennie w stosunku do grup wiekowych i do podziału na klasy.”

-wyjaśnił Andrzej Duda. Wszystko jednak zależy od dalszej sytuacji pandemicznej w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c