Ratusz nie wyraził zgody na antyimigracyjną manifestację – ONR żąda wolności słowa

Ratusz nie wyraził zgody na manifestację antyimigracyjną. Jak wyjaśnił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy manifestacja i jej założenia jest sprzeczna z tym co wyznają warszawiacy, a więc z wolnością i tolerancją.

Baner zachęcający do wzięcia udziału w wydarzeniu. Fot. ONR

„Warszawa boleśnie doświadczała w swojej historii tego czym są ksenofobia i nienawiść. Dziś nie ma zgody na to, aby w centrum naszego miasta rozbrzmiewała mowa nienawiści. Jest to sprzeczne z wartościami, za którymi opowiadają się warszawiacy, a są m.in. otwartość i tolerancja. Wyzwania związane z uchodźcami wykraczają obecnie nie tylko poza decyzje jakie mogą podjąć samorządy, ale nawet poszczególne państwa narodowe.” – pisze wiceprezydent – „Czekamy na systemowe rozwiązania w tej sprawie na poziomie UE jednocześnie mówiąc stanowcze NIE mowie nienawiści. Wiemy też jak ważnym prawem obywatelskim, gwarantowanym konstytucyjnie jest prawo do zgromadzeń. Bardzo rzadko korzystaliśmy z instrumentu jaki daje ustawa – zakazu – za co byliśmy krytykowani. W świetle zgłoszenia jakie do nas wpłynęło – demonstracji mającej na celu „pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów” oraz „przypomnienia wiktorii wiedeńskiej” podjęliśmy decyzje o ZAKAZIE zgromadzenia. Z jednej strony miejsce zbiórki oraz trasa demonstracji kolidują z kilkoma innymi imprezami na Placu Defilad jak i na Trakcie Królewskim (zgłoszonymi wcześniej) z drugiej strony zarówno cel zgromadzenia oraz dostępne materiały jej promujące w naszej ocenie naruszają przepisy kodeksu karnego w kwestii mowy nienawiści oraz dyskryminacji.”

Jak podał PAP, Obóz Narodowo-Radykalny, który jest organizatorem manifestacji dostał już decyzję odmowną. Jeżeli ONR mimo wszystko zorganizowałby manifestację byłaby ona sprzeczna z prawem.

Tymczasem ONR na swoim profilu na Facebooku nie składa broni:

ONR

ONR Obóz Narodowo Radykalny/Facebook

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.