Arcybiskup zakażony koronawirusem! Trafił do szpitala!

Jak poinformowano w mediach społecznościowych, z powodu zakażenia koronawirusem arcybiskup Henryk Hoser został przewieziony do szpitala covidowego. Jego stan jest na tę chwilę stabilny.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Arcybiskup Henryk Hoser jest zakażony koronawirusem. Jego stan był na tyle poważny, że musiał zostać przetransportowany do jednego ze szpitali zakaźnych. Informacja została opublikowana w mediach społecznościowych abp Hosera.

„Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia Covid-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny. Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie.”

-napisano. To już kolejny ksiądz, który w ostatnim czasie trafił do szpitala. W czwartek podczas mszy w Archikatedrze Warszawskiej zasłabł arcybiskup Kazimierz Nycz.

Duchowny Henryk Hoser z wykształcenia jest natomiast lekarzem. W 1975 roku wyjechał na misję do Rwandy, gdzie pełnił funkcję duszpasterza i proboszcza. W latach 1996-2003 był przełożonym Regii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego we Francji, a także członkiem Rady Misyjnej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych. Od 2008 do 2017 roku był biskupem diecezji warszawsko-praskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c