Authentic Italian Table 10 czerwiec 2021 – Slow Food Experience

W czwartek 10 czerwca 2021 w restauracji Spacca Napoli Powiśle w Warszawie odbył się Authentic Italian Table – uroczysta gala zwieńczająca szóstą edycję projektu True Italian Taste.

Fot. Materiały prasowe

W wieczorze oprócz mediów i influencerów wzięli udział także właściciele certyfikowanych sklepów sprzedających włoskie produkty oraz importerzy. Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia przedstawiciela Ambasady Włoch w Polsce – pierwszego sekretarza Simone Balzani.

Nastepnie Elisabetta Caprino, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce mówiła o projekcie True Italian Taste i przekazała podziękowania wszystkim sklepom, które do tej pory przeszły pozytywnie proces certyfikacji i otrzymały certyfikat Made in Italy.

Wieczór poprowadziła prof. Tessa Capponi-Borawska oraz Tomasz Prange- Barczyński z winicjatywa.pl, którzy opowiadali o 8 niezwykłych włoskich serach i terytoriach, które były bohaterami tegorocznej edycji projektu True Italian Taste w Polsce.

Nie zabrakło też gości specjalnych tego wieczoru. Pierwszym była Lucyna Zembowicz ze Stowarzyszenia Slow Food Warszawa, która przedstawiła zgromadzonym ideę filozofii smacznego, zdrowego jedzenia i promocji produktów lokalnych. Justyna Adamczyk, redaktor naczelna polskiej edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau opowiadała o tym, jak ewoluował rynek produktów luksusowych w Polsce. Natomiast Bartosz Wilczyński z Radia Kulinarnego mówił o roli lokalnych producentów serów i wzroście ich znaczenia na rodzimym rynku.

Wydarzenie uświetnił wyjątkowy gość – Salvatore Bussu z Ollolai, producent sera Fiore Sardo dei pastori. Salvatore Bussu pokazał na żywo wszystkim gościom, jak wygląda produkcja sera. Jak mówi: „nasz ser jest wytwarzany tymi samymi technikami od tysięcy lat. Mamy 1800 owiec, które mają 200 akrów ziemi do wypasu” i zaraz dodaje: „Ser jest wyrazem ducha Sardyńczyków. To mocny ser, jak charakter Sardyńczyków”.

Po degustacji serów, odbyła się kolacja, podczas której goście okazję skosztować pysznych prawdziwych włoskich dań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.