Autyzm jest blisko nas. Przedszkole integracyjne zaprasza dzieci!

Naszą misją jest stworzenie przyjaznego i rozwijającego wszystkie nasze dzieci miejsca. Miejsca, w którym wspiera się rozwój dziecka wzmacniając jego mocne strony. W którym dba się o każdy aspekt jego rozwoju. – informuje przedszkole Wiatr w Żagle, gdzie dzieci znajdą fachową opiekę i pomoc. 

Zarówno rozwój poznawczy, motorykę dużą i małą, rozwój komunikacji werbalnej i niewerbalnej, umiejętności plastyczne, matematyczne, ale przede wszystkim o rozwój społeczny. Stawiamy na intensywną terapię i wykorzystywanie potencjału dzieci.

  • Przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 roku życia, także ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi
  • Dzieci pracują w małych, zróżnicowanych wiekowo grupach, mając jednocześnie ze sobą stały kontakt w większej grupie w ciągu dnia. Osiągamy to dzięki przyjmowaniu ograniczonej ilości dzieci, co pozwala na utrzymanie rodzinną atmosfery, zarówno wśród naszych podopiecznych, jak i ich rodziców. Stały kontakt dzieci zróżnicowanych wiekowo przy jednoczesnych zajęciach edukacyjnych w mniejszych grupach umożliwia optymalny rozwój wszystkich umiejętności Waszego dziecka, przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju społecznego, poprzez stały kontakt zarówno ze starszymi, jak i młodszymi dziećmi, czy to w trakcie zabaw swobodnych, gimnastyki w ogrodzie, fizjoterapii, czy posiłków.
  • Działamy na podstawie autorskich programów edukacyjnych,
  • Zapewniamy zrównoważony rozwój każdego dziecka z osobna. Dostosowany do jego potrzeb i możliwości. Bez oceniania, czy porównywania. Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na indywidualne podejście i uwagę.
  • Stawiamy na intensywną współpracę z rodzicami, informując na bieżąco o postępach, czy trudnościach dziecka.
  • Raz w miesiącu prowadzimy grupę wsparcia dla rodziców dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym i niepełnosprawności, więcej o niej tutaj
  • Naszym przedszkolem opiekuje się Centrum Diagnozy i Terapii Vivere Aude, mieszczące się nad placówką.
  • Zapewniamy szereg zajęć dodatkowych w ramach czesnego
  • Zapewniamy zróżnicowane terapie w ramach czesnego dla dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, których opis mogą Państwo znaleźć na stronie naszej fundacji

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, lub po prostu są Państwo ciekawi naszej placówki, zapraszamy serdecznie do kontaktu pod telefonem:

+48 883 608 708


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c