Awantura na pokładzie samolotu. Duńczyk sprawiał problemy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu jeszcze przed startem samolotu.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Przed odlotem samolotu do Kiszyniowa funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się obywatel Danii, który jeszcze przed startem samolotu nie wykonywał poleceń dowódcy statku powietrznego i nie chciał opuścić pokładu samolotu.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych SG, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Pasażer dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu, ale nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce została wezwana lotniskowa służba medyczna, która wystawiła zaświadczenie o braku przeciwwskazań do umieszczenia osoby w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Podróżnemu wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie po wytrzeźwieniu. Duńczyk zostanie ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów Ustawy prawo lotnicze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.