Aż dwa leje kondensacyjne na Mazowszu! [WIDEO]

Przedwczoraj pisaliśmy o trąbie powietrznej, która przeszła w okolicach Płocka. Teraz, przedstawiamy Wam film z dwoma lejami kondensacyjnymi i wyjaśniamy co to takiego.


„Tak wyglądał dzisiejszy okazały lej kondensacyjny zaobserwowany dzisiaj prawdopodobnie ok. godz. 18:00 w okolicach Wyszogrodu w woj. mazowieckim” –czytamy na profilu Polscy łowcy burz.

„Dość znaczny stopień rozwoju leja nie wyklucza jego chwilowego kontaktu z powierzchnią ziemi. Obok głównego leja można zaobserwować drugi, nieco mniejszy lej kondensacyjny. Czy macie może więcej informacji / materiałów z tego rejonu? Lej ten zauważalny również w okolicach.. Płocka, gdzie wczoraj przeszła trąba powietrzna związana z mezocyklonem mini-superkomórki burzowej”.

„Lej kondensacyjny tzw. funnel cloud  jest po prostu traba powietrza co nie miała kontaktu z ziemią. Powstaje na identycznej zasadzie co tornado. Wskazuje na istnienie silnego prądu zstępującego” – mówi Info Meteo ww Stolica w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.