Baśniowa Manufaktura Cukierków na słodkim Nowym Świecie

IMG_0540

Nowy Świat zawsze był inspiracją dla artystów i celebrytów, którzy wystawiali na nim swoje galerie uliczne, komponowali piosenki czy po prostu przechadzali się pozując do zdjęć. Nic więc dziwnego, że idąc ulicą na dłuższy spacer pośród stylowych kamieniczek, pachnących kawiarni i modernistycznych lokali można znaleźć prawdziwe perełki, które giną w gąszczu innych atrakcji.

Jedną z takich atrakcji jest Manufaktura Cukierków. Niepozorny i stosunkowo nowy sklepik jest w rzeczywistości dziełem cukiernika z ponad 30-letnim stażem, który zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie cukierniczym w Paryżu w 2008 roku. Pan Waldemar Więcław wyszkolił swój personel nie tylko w sztuce wytwarzania lizaków czy zwykłych cukierków (w kilkudziesięciu smakach), ale robi także prawdziwe arcydzieła na zamówienie. Szukacie cukierkowych trolli na zjazd klubu RPG? Nie ma problemu. Chcesz zrobić słodki upominek ukochanej osobie tworząc lizak w dowolnym kształcie? Nie ma sprawy. Planujesz wyjazd i szukasz czegoś oryginalnego? Manufaktura Cukierków to wykona.

Na ścianie wiszą gotowe produkty po przystępnych cenach. Za ok. 7 zł dostajemy całą torebeczkę słodkości w wybranym przez Ciebie smaku.

To jednak nie koniec atrakcji. Manufaktura organizuje bowiem pokazy tworzenia cukierków i lizaków. Są one darmowe i odbywa się regularnie co jakiś czas (parę razy dziennie). Zdziwilibyście się w jaki sposób i jak trudno jest wykonać coś z płynnej, słodkiej masy o temperaturze ponad 100 stopni Celsjusza. Cukiernicy pracują nad nią kilkadziesiąt minut w specjalnych rękawicach ochronnych różnej grubości. Używają przy tym specjalnych technik. Jak wiadomo im grubszy materiał tym mniejsze wyczucie w rękach, a fach cukierniczy – wbrew obiegowej opinii – to sztuka, czego dowodzi personel Manufaktury Cukierków. Prawdziwie bajecznego miejsca, dzięki któremu Nowy Świat jest równie prestiżowym, co słodkim miejscem.

Już niedługo pokażemy film na którym dokładnie widać proces powstawania lizaków wraz z komentarzem utalentowanych cukierników. Zostańcie z nami i śledźcie nas regularnie 🙂

Wejście do Manufaktury Cukierków

Wejście do Manufaktury Cukierków

Wybór gotowych produktów jest naprawdę imponujący

Wybór gotowych produktów jest naprawdę imponujący

To właśnie tu odbywają się pokazy

To właśnie tu odbywają się pokazy

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.