Będą dodatkowe miejsca w Szpitalu Południowym! Już wkrótce uruchomiony zostanie kolejny moduł!

Jak informuje urząd wojewódzki, w ciągu najbliższych kilku dni uruchomiony zostanie kolejny moduł w tymczasowym szpitalu covidowym na Ursynowie. Dzięki temu dostępne będą dodatkowe miejsca dla zakażonych COVID-19.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dobre informacje dotyczące Szpitala Południowego. Urząd mazowiecki przekazał, że w placówce pojawią się dodatkowe miejsca dla osób zakażonych koronawirusem. Wszystko ze względu na uruchomienie kolejnego modułu w szpitalu covidowym.

Jak dodaje rzeczniczka wojewody, w tej chwili w szpitalu jest 125 miejsc dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV2, z czego zajętych jest 101. Dobra informacja jest także taka, że udało się podpisać aż 25 umów z nowymi pracownikami. To przede wszystkim dzięki temu można uruchomić kolejne łóżka.

Szpital od początku nie mógł znaleźć odpowiedniej liczby pracowników, a tym samym pozwolić sobie na przyjmowanie większej ilości pacjentów. W tej sprawie przez tygodnie trwał spór pomiędzy wojewodą a ratuszem miasta. W ubiegły piątek minister zdrowia powołał pełnomocnika ds. szpitala południowego. Została nim dr Ewa Więckowska, wcześniejsza prezes Szpitala Solec.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c