Będą dwa odcinkowe pomiary prędkości na S8! Podpisano umowę!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał umowę na dostawę i montaż dwóch systemów odcinkowych pomiarów prędkości na trasie S8 w stolicy. Ma to pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Koszt całej inwestycji to prawie 4 miliony złotych. 

Fot. Shutterstock

Jak przekazała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, właśnie podpisano umowę na dostawę i montaż dwóch systemów odcinkowych pomiarów prędkości na trasie S8 w Warszawie. Urządzenia mają zostać zainstalowane pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego w Markach, a także między węzłem Konotopa a węzłem Bemowo.

Pomiary mają być prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy i zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Jak dodaje rzeczniczka, wybór lokalizacji poprzedziły kilkukrotne wizje lokalne i analiza ruchu drogowego.

Koszt inwestycji ma wynieść prawie 4 miliony złotych. Zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie, wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na montaż i oddanie urządzeń gotowych do wykonywania pomiarów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c