Będą leki na COVID-19? Ruszyły testy!

Centrum Medyczne CMP w ciągu najbliższych miesięcy będzie zajmowało się badaniami klinicznymi nad lekami na koronawirusa. Sprawdzane będą dokładnie trzy leki, które mogą pomóc w walce z COVID-19. Jeden z nich otrzymał już wstępną pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków. 

Fot. Shutterstock

Centrum Medyczne CMP poinformowało, że rusza z badaniami klinicznymi nad potencjalnymi lekami chroniącym przed wirusem SARS-CoV-2. W ciągu najbliższych trzech miesięcy sprawdzone zostaną trzy medykamenty, z czego jeden z nich dostał już wstępną pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków i był już testowany w innych państwach.

Badania mają być prowadzone w placówce w Piasecznie. CMP szuka także osób chcących wziąć udział w testach. Zgłoszenia na pierwszy z leków trwają do końca kwietnia, a rejestracja na dwa kolejne zostanie uruchomiona w maju.

Wziąć udział w badaniach mogą osoby pełnoletnie z pozytywnym wynikiem testu na wirusa SARS-CoV-2, którym nie dokuczają mocne objawy choroby i nie wymagają hospitalizacji. Chętni mogą zgłosić się maksymalnie 72 godziny od otrzymania wyniku testu i maksymalnie 7 dni od wystąpienia pierwszych objawów.

„Liczymy, że wkrótce ogłosimy nazwę skutecznego leku w walce z koronawirusem, co będzie kluczowe w opanowaniu światowej ekspansji wirusa”

-mówi Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c