Będą pasy przy Rondzie Czterdziestolatka!

Fot. Street View

Fot. Street View

Fundacja MaMa, Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, Szalony Wózkowicz oraz radni wygrali batalię o przejście naziemne przy Rondzie Czterdziestolatka.

„Główny Inżynier Ruchu m.st. Warszawy, Pan Galas, oznajmił, że możliwe jest wytyczenie przejść na rondzie.” – brzmi komunikat na fanpage’u Fundacji MaMa

ZDM było przeciwne takiemu rozwiązaniu, ale też nie wierzył, że miasto da zielone światło. Teraz miasto przychyliło się do prośby społeczników. Jeszcze niespełna miesiąc temu Adam Sobieraj, rzecznik ZDM w wypowiedzi dla TVN Warszawa argumentował:
„Proszę pamiętać, że choć przejścia w okolicach Dworca Centralnego mają różnych zarządców, to jest to system naczyń połączonych. Wyniesienie ludzi na powierzchnię, wymagałoby przebudowy całego układu. Nie ma sensu, żeby przejścia się dublowały”

Ostatecznie po posiedzeniach pod przewodnictwem Jacka Wojciechowicza, wiceprezydenta miasta, ZDM, ZTM oraz Janusz Galas, miejski inżynier ruchu, zaplanowali 4 przejścia naziemne wokół Ronda oraz dwa dodatkowe przy Al. Jerozolimskich. Biorąc pod uwagę, że panuje tam zawsze tłok i duże natężenie ruchu, światła nie powinny dodatkowo go utrudniać.

Nie padła jednak konkretna data wdrożenia ustaleń. Po posiedzeniu w wypowiedzi dla TVN Warszawa, wiceprezydent Warszawy stwierdził, że ma nadzieję, że stanie się to do końca tego roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.