Będą zmiany w zasadach izolacji? Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić zmiany w zasadach izolacji dla zakażonych koronawirusem. Jak tłumaczy z uzasadnieniu, wszystko ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną w Polsce. 

Fot. Pixabay

Resort zdrowia skierował do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie zmian w zasadach izolacji. Ministerstwo chce, aby zakończenie izolacji po zakażeniu koronawirusem mogło nastąpić po 24 godzinach bez gorączki bez używania leków przeciwgorączkowych i z poprawą kliniczną, jednak nie wcześniej niż po 10 dniach od wystąpienia objawów. Takie rozwiązanie dotyczyłoby jednak pacjentów  z objawami klinicznymi.

Jak resort Adama Niedzielskiego tłumaczy w uzasadnieniu, proponowane zmiany w rozporządzeniu wynikają ze zgłoszonych rekomendacji przez Radę Medyczną przy Prezesie Rady Ministrów, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju.

Według projektu rozporządzenia, miałoby ono wejść w życia z dniem następnym po ogłoszeniu. Wszystko ze względu na konieczność pilnego wprowadzenia rozwiązań, aby jak najszybciej zapobiec dalszej transmisji wirusa SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c