Będzie czwarta fala pandemii? Adam Niedzielski odpowiada

Wczoraj podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kraju. Pytany był również o możliwość pojawienia się czwartej fali pandemii koronawirusa. 

Fot. Shutterstock

Wczoraj minister zdrowia przekazał kolejne zalecenia dotyczące pandemii COVID-19. Rząd zdecydował o regionalizacji obostrzeń. I tak, z kilkoma wyjątkami, od 26 kwietnia dzieci klas I-III wrócą do szkół. Również salony kosmetyczne i fryzjerskie będą znów funkcjonować. Dalsze decyzje będą zależeć od dalszego rozwoju pandemii koronawirusa w kraju.

Minister zdrowia pytany był także o czwartą falę pandemii. Zaznaczył, że brane jest pod uwagę ryzyko pojawienia się się, głównie ze względu na możliwość pojawienia się kolejnych odmian wirusa SARS-CoV-2, które mogą być odporne na obecne szczepionki.

„Jeżeli popatrzymy na działanie Wielkiej Brytanii, która ogranicza loty z Indii, gdzie pojawiła się nowa mutacja, czy na działanie władz francuskich, które ograniczają loty z Gujany Francuskiej, gdzie jest bardzo spopularyzowana mutacja brazylijska – to widać, że to są te dwa główne zagrożenia, które w naszej przestrzeni mogą wygenerować falę kolejną.”

-tłumaczył Adam Niedzielski.

Dodał także, że rząd prowadzi już kroki przygotowawcze do ewentualnego pojawienia się kolejnej fali. W tym celu zamierza między innymi utrzymać infrastrukturę szpitali tymczasowych. Bardzo ważne jest także ciągłe zaopatrzenie w leki i w tlen oraz sekwencjonowanie genomu wirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c