Będzie druga nitka układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka”!

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie przekazało, że właśnie została podpisana umowa z inwestorem na realizację drugiej nitki układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka”. Ma być gotowa w połowie 2021 roku. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Do awarii układu przesyłające ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni „Czajka” doszło w sierpniu ubiegłego roku. Według danych Wód Polskich, od tego czasu do końca października Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zrzuciło do Wisły ponad 10 milionów metrów szcześciennych nieoczyszczonych ścieków.

Następnie w pierwszym etapie prac wykonano przejście pod rzeką jedynym rurociągiem, który zapewnił transfer wszystkich ścieków, jednak jedynie w porze suchej. Dlatego zdecydowano o drugim rurociągu, który ma zwiększyć możliwości przepływu zanieczyszczeń do oczyszczalni.

Właśnie podpisano umowę  pomiędzy MPWiK i Inżynierią Rzeszów S.A na realizację projektu. Ma ona kosztować ponad 31 milionów złotych i być gotowa już w połowie tego roku. Długość przewiertu o średnicy 1,2 m wyniesie, tak jak w przypadku pierwszego rurociągu, 800 metrów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c