Będzie regionalizacja obostrzeń? Adam Niedzielski nie pozostawia wątpliwości

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje związane z przedłużeniem restrykcji w Polsce. Czy czeka nas regionalizacja obostrzeń?

Fot. KPRM

Dziś minister zdrowia poinformował o decyzji rządu dotyczącej przedłużenia obowiązujących restrykcji do 25 kwietnia. Wyjątkiem będzie powrót najmłodszych do przedszkoli i żłobków. Dzieci wrócą do placówek już od najbliższego poniedziałku. Dodatkowo, zezwolono na aktywność sportową na świeżym powietrzu. Do 3 maja zamknięte jednak będą hotele, co oznacza konieczność odwołania planów na majówkę.

Adam Niedzielski był także pytany o ponowne wprowadzenie regionalizacji obostrzeń. Zaznaczył, że takie rozwiązanie jest wręcz pewne i jeśli liczba zakażeń w poszczególnych województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, rząd będzie podejmował dalsze kroki w tej sprawie. Dodał, że w pierwszej kolejności miałyby zostać podjęte decyzje związane z edukacją.

Minister zdrowia podkreślił, że sytuacja pandemiczna zupełnie inaczej wygląda w województwach we wschodniej i północnej części Polski, a zupełnie inaczej w południowo-zachodniej Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c