Będzie szybsze luzowanie obostrzeń? Szef KPRM odpowiada!

W rozmowie na antenie Polskiego Radia minister Michał Dworczyk został zapytany o sytuację pandemiczną w kraju. Czy w związku z optymistycznymi informacjami z Ministerstwa Zdrowia, dotyczącymi zmniejszającej się ilości przypadków zakażeń możemy spodziewać się szybszego odmrożenia gospodarki? 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie z danych płynących z Ministerstwa Zdrowia można odczytać, że udaje się nam walka z trzecią falą pandemii koronawirusa. Również ze względu na statystyki, od 4 maja rząd zdecydował wprowadzić kilka zmian w obostrzeniach. Otwarte zostały między innymi galerie handlowe czy sklepy budowlane, galerie sztuki i muzea oraz zwiększono limity w kościołach. Również najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej.

Czy w związku z tym możemy spodziewać się przyspieszenia odmrażania gospodarki w Polsce? Na to pytanie odpowiedział dziś na antenie Polskiego Radia Michał Dworczyk. Szef KPRM przyznał, że wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz opinie ekspertów mówią, że trzecia fala się kończy. Zaznaczył natomiast, że to nie powinno usypiać naszej czujności.

Zaapelował do wszystkich, aby wciąż przestrzegali wszelkich zasad bezpieczeństwa i dbali o siebie i swoich najbliższych. Przyznał też, że niestety pomimo dobrych informacji na temat sytuacji pandemicznej, rząd nie planuje nic przyspieszać.

„Przedstawiliśmy plan, którego chcemy się trzymać. Tak jak powiedziałem, trzeba bardzo ostrożnie podejmować decyzje i tak hurra-optymistycznie nie możemy podchodzić do wyników. Wiemy, że koronawirus potrafi zaskakiwać, że pandemia potrafi być nieprzewidywalna. W związku z tym na tym etapie nie ma planów, żeby w jakiś sposób zasadniczy zmieniać te zasady i plan odmrażania, który został przedstawiony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c