Biegał z nożem i ciężko pobił dwie starsze kobiety. Wkrótce trafił na silniejszego od siebie

Do 5 lat więzienia grozi 26-latkowi z gm. Załuski, który pobił 2 kobiety i uszkodził 2 pojazdy. Napastnik został obezwładniony przez obywatela i przekazany w ręce Policji. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Fot. Shutterstock

W minioną sobotę wieczorem na numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna oświadczając, że zrobi krzywdę swojej sąsiadce. Chwilę później dyżurny płońskiej komendy odebrał zgłoszenia, że w miejscowości Kamienica przy sklepie biega mężczyzna z nożem.

Szybko skierowany został tam patrol Policji. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zastali obywatela, który obezwładnił młodego mężczyznę. Jak wynikało z jego relacji chwilę wcześniej zatrzymany biegał w okolicy sklepu z nożem, dotkliwie pobił 79-letnią kobietę i uderzył wychodzącą ze sklepu 69-latkę. Dodatkowo w ataku szału straszył pracowników i klientów sklepu, a także uszkodził dwa auta, wybijając w jednym szybę, a w podszybie drugiego wbijając nóż.

Obezwładnionym mężczyzną okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Załuski. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie.

Napastnik usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała 79-letniej kobiety. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Wkrótce 26-latek poniesie również konsekwencje za uszkodzenie pojazdów oraz pobicie drugiej kobiety.

Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy dla mężczyzny, który wykazał się dużą odwagą, nie bał się zareagować i skutecznie obezwładnił napastnika.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska / Policja Mazowiecka

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]