Bony zdrowotne. Ministerstwo Zdrowia przygotowało program!

Ministerstwo Zdrowia ma jeszcze w czerwcu tego roku przedstawić specjalny program skierowany dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Dzięki niemu będzie można szybciej dostać się do lekarzy. Będzie też taniej

Fot. Shutterstock

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, wkrótce mają się pojawić w Polsce tzw. bony zdrowotne. Jest to specjalnie przygotowany program badań profilaktycznych dla osób powyżej 40 roku życia. Szczegóły plany mają zostać przedstawione jeszcze w czerwcu tego roku.

Minister zdrowia tłumaczył, że kluczem do diagnostyki będzie Internetowe Konto Pacjenta. To tam osoba zainteresowana badaniami będzie mogła wypełnić specjalny formularz, który pozwoli na zlecenie konkretnego zestawu badań. Następnie w systemie pojawi się skierowanie, które będzie można zrealizować w dowolnej placówce. Co istotne, nie będzie musiała ona mieć kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dodatkowo, resort chce znieść limity przyjęć do specjalistów. Jak tłumaczą eksperci, dzięki temu znacznie łatwiejszy będzie dostęp do badań specjalistycznych, ułatwiając dalszą opiekę nad osobami, u których badania potwierdziłyby nieprawidłowości i zaburzenia zdrowotne.

Wiele osób chwali pomysł Ministerstwa Zdrowia. Szczególnie, że ze względu na pandemię koronawirusa wiele osób zaniechało lub nawet nie miało możliwości skorzystać z usług wielu lekarzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c