Bronisław Cieślak pośmiertnie odznaczony przez prezydenta!

Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski przekazał informację na temat pośmiertnego odznaczenia aktora i byłego posła, Bronisława Cieślaka. Odznaczenia ma zostać przekazane podczas pogrzebu artysty. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Kilka dni temu media obiegła informacja na temat śmierci legendarnego aktora, odgrywającego rolę porucznika Borewicza w serialu „07 zgłoś się”. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę w wieku 77 lat. Teraz artysta ma zostać pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Informację na ten temat przekazał rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. Odznaczenie ma zostać przekazane rodzinie zmarłego aktora i posła podczas pogrzebu. Wniosek do Kancelarii Prezydenta złożył w imieniu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Bronisław Cieślak był także głównym bohaterem w serialu „Malanowscy i partnerzy”. W latach 1969-1973 pracował w Polskim Radiu Kraków, a w latach 1973-1991 był redaktorem i zastępcą redaktora naczelnego Telewizji Kraków. W latach 1970-90 był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Należał do PZPR od 1970 roku aż do rozwiązania partii. W 1997 i 2001 roku zdobył mandat posła z list SLD.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c