Brutalnie go pobili i okradli. „Przyspieszył kroku, ci jednak dogonili swoją ofiarę”

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które jak wynika z relacji pokrzywdzonego napadły na mężczyznę, pobiły go i okradły. 38-latkowi zabrano pieniądze, telefon, karty płatnicze oraz inne przedmioty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

1-62240

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło w nocy. 38-latek wracał do domu w pewnym momencie zauważył idących za nim dwóch mężczyzn. Obawiając się najgorszego przyspieszył kroku, aby jak najszybciej oddalić się od nieznajomych. Ci jednak dogonili swoją ofiarę. Jak wynika z relacji 38-latka jeden z mężczyzn uderzył go w tył głowy, pokrzywdzony upadł. Doszło do szamotaniny, wtedy zabrano mu torbę, którą miał przy sobie. Świadkowie zajścia spłoszyli napastników. Kiedy mężczyzna wstał zorientował się, że z torby „zniknęły” dokumenty, 200 złotych w gotówce, karty płatnicze oraz telefon.

Powiadomieni o tym, co się stało policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego natychmiast ruszyli w pościg za sprawcami tego przestępstwa. Kilkadziesiąt minut zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 22-letniemu Damianowi D. i 19-letniemu Grzegorzowi P. Za rozbój obu mężczyznom może teraz grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

1-62241

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.