Brytyjska odmiana COVID-19 odpowiedzialna za ponad połowę przypadków! Czym się objawia?

Jak przekazał minister zdrowia podczas konferencji prasowej, brytyjska mutacja koronawirusa jest odpowiedzialna za około 54% przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Czym się przede wszystkim objawia?

Fot. Shutterstock

W ostatnim czasie liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie, liczb sięga nawet do kilkudziesięciu przypadków dziennie. Zdaniem rządu i ekspertów, powodem w dużej mierze jest brytyjska odmiana COVID-19, która szerzy się w całej Polsce. Adam Niedzielski przekazał wczoraj, że ta mutacja odpowiada nawet za 54% przypadków w naszym kraju.

Jak wskazują naukowcy, brytyjski wariant jest znacznie bardziej zaraźliwy, a jak wynika z najnowszych badań, również dużo bardziej śmiertelny. Może też dawać nieco inne objawy niż tradycyjna odmiana wirusa SARS-CoV-2. Jakie? Brytyjska agencja rządowa przekazała, że w przypadku styczności z odmianą z Wielkiej Brytanii przede wszystkim mamy do czynienia z męczącym kaszlem. Oprócz tego pojawia się bardzo duże zmęczenie, ból mięśni, ból gardła i zaburzenia smaku i węchu.

Oznacza to, że mniej osób odczuwa gorączkę, która w tradycyjnej wersji COVID-19 jest jednym z najczęściej występujących objawów. Osoba zakażona brytyjskim wirusem nie ma też tak dużych trudności z oddychaniem. Co również zauważono w ostatnim czasie to fakt, że coraz młodsze osoby zarażają się wirusem. Większość z nich choruje umiarkowanie lub ciężko i wymaga hospitalizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c