Budżet obywatelski. Ponad połowa projektów zgłoszonych w Warszawie przechodzi dalej!

Jak informuje urząd, ponad połowa projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Warszawie przechodzi dalej. Już teraz mieszkańcy mogą zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, na które w czerwcu oddadzą głos.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wybrano projekty, które dopuszczone zostaną w Warszawie do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku z 2199 propozycji wybrano 1368, a wśród nich 1245 dzielnicowych oraz 123 ogólnomiejskich projektów.

Już teraz mieszkańcy stolicy mogą się z nimi zapoznawać, a od czerwca oddawać swoje głosy. Ci, których projekty odpadły, mają szansę odwołać się od decyzji jeszcze przed kilka dni. 11 maja mija bowiem termin. Ostateczna lista projektów zostanie opublikowana 31 maja.

Jak tłumaczy urząd, liczba dopuszczonych propozycji w ramach budżetu jest wyjątkowo duża, szczególnie biorąc pod uwagę czas pandemii. Podczas oceniania brano pod uwaga między innymi zgodność z obowiązującymi przepisami, czas i szacunkowy koszt realizacji oraz lokalizacja projektu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c