„Chcemy przygotować się na najgorsze”. Czeka nas kolejny lockdown?

Od końca maja notujemy dynamiczne spadki liczby osób zakażonych koronawirusem, diametralnie spadła również liczba zgonów z powodu COVID-19, zamknięto szpitale tymczasowe a dzienny przyrost osób zakażonych w całym kraju oscyluje w granicach 100 osób. Rząd jednak przygotowuje się na czwartą falę pandemii, która może zacząć się jesienią albo nawet z końcem sierpnia. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Na antenie radiowej Trójki, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk uczulała, że rząd zakłada „wariant lockdownu” i to już na jesień.

Premier Mateusz Morawiecki nie potwierdził wprost planowania kolejnego lockdownu.

„Dziś piękne słońce, (…) wszyscy się cieszą, ale na dobrą sprawę, nie wiemy do końca, jak będzie wyglądać jesień. I chcemy się przygotować na najgorsze. Wiemy, że aby to najgorsze nie nastąpiło, a to najgorsze to utrata życia i zdrowia naszych najbliższych, żeby to nie nastąpiło, musimy się szczepić” – powiedział w czwartek premier.

Olga Semeniuk żywi nadzieję, że tym razem nie będzie mowy o pełnym lockdownie jednak pod koniec wakacji planowane są rozmowy z poszczególnymi branżami pod kątem ewentualnych jesiennych obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c