Chciała wyłudzić 55 mln zł od Kancelarii Prezydenta

Stołeczni policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o próbę wyłudzenia ponad 56 milionów złotych. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że 36-latka przesyłała faktury VAT za fikcyjne usługi do różnych instytucji i urzędów. Paulina D. usłyszała już zarzuty. Może jej grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Stołeczni policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału kryminalnego od jakiegoś czasu zajmowali się sprawą dotyczącą próby wyłudzenia pieniędzy od różnych instytucji i urzędów. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że do tych podmiotów przesyłane były faktury VAT za fikcyjne usługi w zakresie m.in. doradztwa strategicznego i organizacyjnego, kontroli, czy dostarczania materiałów i informacji. Proceder ten trwał od kilku tygodni, a kwota jaką próbowano w ten sposób wyłudzić mogła sięgać nawet 2 miliardów złotych.

Dzięki ustaleniom policjantów oraz uzyskanemu materiałowi dowodowemu, osoba podejrzewana o to przestępstwo została zatrzymana. W miejscu zamieszkania 36-letniej Pauliny D. funkcjonariusze zabezpieczyli różne dokumenty wskazujące na to, że kobieta będzie próbowała w ten sposób wyłudzić pieniądze między innymi od instytucji publicznych, misji dyplomatycznych, podmiotów gospodarczych, czy organizacji kościelnych.

Kobieta została już doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. 36-latka jest podejrzana o usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości na szkodę Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kwotę 55 milionów złotych oraz placówek dyplomatycznych na kwotę 1.615 000 złotych. Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym. Może jej grozić kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Stołecznej Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.