Chory dyplomata przyleciał z Indii. Zgon w stolicy kraju co 4 minuty. Ciała palone na ulicach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) kooordynowało ewakuację z Indii polskiego dyplomaty, razem z chorą żoną w ciąży i czwórką dzieci. W kraju sytuacja jest dramatyczna, w stolicy co 4 minuty umiera człowiek, a ciała zmarłych palone są na ulicach. Dzienna liczba zakażeń to 300 tysięcy. 

Sytuacja w Indiach jest dramatyczna, nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach. Dyplomaci również nie mogą liczyć na pomoc. Niezbędna była więc ewakuacja Polaka do kraju” – powiedział powiedział płk. Konrad Korpowski, dyrektor RCB.

„Do Polski dotarł ewakuowany wraz z rodziną z Indii chory (COVID-19) polski dyplomata. Misję zorganizowano, zachowując procedury bezpieczeństwa, w 48h dzięki współpracy wielu instytucji – @MSZ_RP @MZ_GOV_PL @PremierRP @LOTPLAirlines . Gratulacje za sprawną koordynację dla @RCB_RP” – napisał na twitterze Michał Dworczyk.

Dyplomata wraz z rodziną, po przylocie do Warszawy został przewieziony do jednego ze szpitali zakaźnych w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c