Co to jest tapczan i do czego naprawdę służy?

Słyszałeś już słowo tapczan, ale nie do końca wiesz, co to za mebel i czym różni się od sofy? A może to to samo, ale ktoś wymyślił następną „modną” nazwę? Sprawdź koniecznie co to za mebel i dlaczego powinieneś mieć go w swoim domu!

Fot. Materiały prasowe

Tapczan to nie sofa

Rozwiejmy wątpliwości – tapczan to mebel dedykowany do spania i odpoczynku w pozycji leżącej. Oczywiście jeśli zechcesz na nim usiąść, nic nie stoi na przeszkodzie poza tym, że… nie ma oparcia! Czasami jeśli jest zamocowane, to tylko z boku, by mogła oprzeć się na nim maksymalnie jedna osoba lub jest niezwykle niskie.

Współczesne tapczany wywodzą się z orientalnej mody, nazywanej we Francji divan à la turque. Tapczan składa się zawsze z drewnianego pudła lub skrzyni, do których można schować pościel, kołdrę, a nawet rzeczy sezonowe. Na górze jest położony wygodny materac, obijany dekoracyjną tkaniną. Chcesz go zobaczyć na żywo? Sprawdź ofertę producenta mebli BRW, u którego znajdziesz wiele eleganckich, jak i młodzieżowych modeli.

Do jakich wnętrz sprawdzi się tapczan?

Współczesne tapczany są dedykowane przede wszystkim do dużych salonów. Dlaczego warto je rozważyć? Dzięki nim tworzysz swój specjalny kącik wypoczynkowy – ustaw obok niego niewielki stolik, lampę, oddzielając się symbolicznie od przestrzeni. Dzięki niemu spędzisz niezapomniane chwile na oglądaniu ulubionych seriali, zatapiając się w lekturze lub po prostu drzemiąc. Modele do salonów nie są raczej rozkładane, za to posiadają zachwycające częściowe oparcia, ozdobne nóżki i inne elementy, które wyróżnią je wśród pozostałych mebli.

Tapczany są doskonałe do pokojów młodzieżowych zamiast kanapy i łóżka. Są zwykle wygodniejsze od sofy rozkładanej, dlatego jeśli dziecko nie ma osobnego miejsca na sen, warto je rozważyć. Materac może różnić się wypełnieniem – od piankowego wysokoelastycznego, z pamięcią ciała, lateksowego, ze sprężynami falistymi, bonellowymi, aż po modele kieszeniowe. Każdy z nich oferuje inny poziom komfortu, dlatego warto poznać lepiej parametry.

Obawiasz się, że dziecku nie spodoba się mebel? Zapewnij go, że jego znajomi wygodnie na nim usiądą, gdyż materac zawsze jest obity tkaniną. Do tego tapczany są niewielkie i można je bez problemu dosunąć do ściany, nie zagracając przestrzeni.

Wiesz, że potrzebujesz tapczanu? Poznaj bogatą ofertę producenta mebli BRW, który od 30 lat pomaga urządzać domy Polaków!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.