Co z budynkiem po Kinie Femina? Biedronka odpowiada

Kino Femina zamknięto ponad rok temu. Ostatnie informacje mówiły o tym, że w budynku powstanie sklep oraz sala kinowa. Co dzieje się teraz i dlaczego w obiekcie nie trwają żadne prace? Na te pytania odpowiada nam Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Zapytaliśmy czy dawne ustalenia nadal są w mocy oraz dlaczego nie prowadzone są żadne prace w obiekcie.

„Nasze stanowisko od czasu pierwszej deklaracji o inwestycji łączącej funkcję handlową i kulturalną się nie zmieniło. Potwierdzamy, że złożyliśmy wniosek o zamienne pozwolenie na budowę obejmujące sklep i kino.” – zapewnia Jeronimo Mertins – „Informujemy także, iż sąsiedzi złożyli zażalenie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wcześniejszą decyzję Stołecznego Konserwatora Zabytków, któremu to Ministerstwo zaleciło ponowne rozpatrzenie wniosku naszej firmy. Z uwagi na powyższe, aktualnie nie prowadzimy prac budowlanych we wspomnianej nieruchomości.”

Właściciel Biedronek dodaje jednak, że pozwolenie na obiekt handlowy już ma i jeżeli z powodu osób trzecich plan połączenia kina i sklepu nie dojdzie do skutku, będzie zmuszony porzucić ten pomysł:

„Zaznaczamy również, że mamy świadomość, iż realizacja tego projektu może się okazać niemożliwa ze względu na działania innych podmiotów. Zwracamy uwagę na fakt, że proces formalny związany z tą inwestycją już od samego początku jest opóźniany przez dodatkowe etapy będące efektem m.in. protestów czy zaskarżeń osób trzecich. Jeżeli takie działania uniemożliwią uzyskanie stosownego pozwolenia na budowę, będziemy zmuszeni zrealizować inwestycję zgodną z uzyskanym wcześniej pozwoleniem obejmującym jedynie funkcję handlową.”

Ponieważ dalszy los obiektu leży po stronie stołecznego konserwatora zabytków, skontaktowaliśmy się z Michałem Krasuckim z pytaniem czy podjęto już konkretne kroki w tej sprawie. Jak na razie, czekamy na odpowiedź.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c