Co z pierwszymi komuniami na Mazowszu?

Pierwsze komunie zbliżają się wielkimi krokami. Co z uroczystościami w czasie pandemii? Czy się odbędą? Jak się okazuje, wszystko zależy indywidualnie od parafii.

Fot. Pixabay

Nadchodzi maj, a wraz z nim czas pierwszych komunii świętych. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wiadomo było czy się w ogóle odbędą. Były pomysły, aby przełożyć je na bezpieczniejszy termin, na jesień. Jak się jednak okazuje, wszystko najprawdopodobniej pozostanie bez zmian. Część biskupów natomiast wydała komunikaty, zgodnie z którymi decyzję na ten temat podejmą indywidualnie proboszczowie parafii.

Taki komunikat wydano już między innymi w diecezji radomskiej i płockiej, gdzie komunie odbędą się, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Niewykluczone, że dzieci zostaną podzielone na mniejsze grupy. Dodatkowo, jeśli pogoda na to pozwoli, rozważane są komunie na świeżym powietrzu.

Archidiecezja warszawska, diecezja warszawsko-praska i siedlecka póki nie wystosowała żadnego komunikatu w tej kwestii. Najprawdopodobniej jednak, zostaną tu wprowadzone te same zasady. Ostateczne decyzje dotyczące komunii mają zapaść jeszcze w tym tygodniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c