Co zachęca Polaków do szczepień?

W Polsce w pełni zaszczepionych osób jest ok. 10 mln. Tempo szczepień jednak zaczyna spowalniać. Jakie zachęty spowodowały, że zaszczepieni przyjęli preparat przeciw COVID-19?

Fot. Shutterstock

Jak podaje RMF FM, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski twierdzi że kończy się już etap szczepień dla osób chętnych.

„Obecne tempo szczepień jest niezłe, ale nie jest oszałamiające. W pełni zaszczepionych jest ok. 26-27 proc. Polaków i powoli jest coraz mniej osób chętnych do szczepień, dlatego należy ciągle prowadzić działania profrekwencyjne” – powiedział dr Sutkowski.

Według prezesa zaczyna się okres pójścia pod górkę a w planach jest zaszczepienie powyżej 30 mln Polaków. Z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla DGP i RMF FM wynika że największą zachętą do szczepień jest dla Polaków tzw. paszport covidowy. Jako zachętę wskazało paszport 34,2% ankietowanych. Równie dużo bo aż 31,4% ankietowanych nie wymieniło żadnej zachęty. Były to powody osobiste.

Aż 21% uznało za zachętę do szczepień możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie szczepień a 7,3% przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19 by wziąć udział w loterii i mieć szansę na wygranie pieniędzy lub samochodu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c