Coraz więcej placówek oświatowych z COVID-19!

Niedawno najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. Jednak z dnia na dzień pojawia się coraz więcej przypadków zakażenia COVID-19 w szkołach i przedszkolach. Problem jest między innymi na Ursynowie, gdzie w tej chwili zamkniętych jest 6 placówek. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Odkąd najmłodsze dzieci wróciły do nauki stacjonarnej w szkołach, coraz więcej słyszy się pojedynczych przypadkach zakażenia w placówkach oświaty. W tej chwili na samym Ursynowie zawieszone zostały zajęcia w 3 szkołach i 3 przedszkolach.

Najczęściej wirusem zakażeni są pracownicy placówek, ale nie tylko. W Szkole Podstawowej numer 318 przy ulicy Teligi wstrzymano zajęcia ze względu na kontakt z osobą zakażoną, łącznie 4 klasy prowadzą obecnie nauczanie zdalne. Problem dotyczy także przedszkoli, które już od jakiegoś czasu są otwarte dla dzieci. Zamknięto między innymi cztery oddziały placówki numer 126, wśród nich przedszkole przy ulicy Koncertowej i przy ulicy Mandarynki.

Jeśli chodzi o powrót do szkół uczniów z kolejnych klas, póki co rząd nie wydał takich postanowień. Nauczanie stacjonarne prowadzone jest jedynie w klasach I-III, oczywiście z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c