COVID-19 w schronisku dla bezdomnych! Placówka została zamknięta do odwołania!

W schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Radomiu potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Placówka została zamknięta, wstrzymano wszystkie przyjęcia nowych osób. Pozostali mieszkańcy zostali skierowani na testy.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W schronisku dla bezdomnych w Radomiu przebywa obecnie 31 mężczyzn. Jeden z nich uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ze względu na dobry stan zdrowia, pozostał w placówce. Jest odseparowany do reszty mieszkańców.

Nie wiadomo czy choroba dotknęła tylko jedną osobę. Dlatego wszyscy  zostali skierowani na badania na obecność patogenu. W tej chwili czekają na wyniki, które mają pojawić się najpóźniej jutro. Zamknięte zostały przyjęcia w schronisku, a także ogrzewalnia, w której przebywa pięciu podopiecznych.

W sumie w Polsce potwierdzonych od początku pandemii jest już ponad milion zakażeń. W ostatnich dniach liczba nowych przypadków maleje. Dziś wyniosła ponad 9 tysięcy. Na COVID-19 zmarło w Polsce już prawie 18 tysięcy chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c